שתף קטע נבחר

מתעוררים עכשיו ודואגים לאחת ההשקעות החשובות בחיים שלנו

נדמה שכולם מסביבנו יודעים בדיוק איפה להשקיע את הכסף. במקום להמשיך לחלום על האקזיט הגדול או על המניה שכולם מדברים עליה, כדאי לשים לב להשקעה חשובה (הרבה) יותר – הפנסיה שלנו. אז למה הכי חשוב לשים לב כשבוחרים קרן פנסיה ומה כדאי לעשות כבר היום כדי שלא נתעורר מאוחר מידי?

כולנו רוצים להרוויח בגדול, ומידי פעם אפילו חושבים על דרכים יצירתיות כדי להגיע לשם, כמו למשל באמצעות השקעה בסטארט אפ או בדירה בחו"ל. רגע לפני שעושים את הצעד או מקבלים המלצה מהשכנה לגבי נדל״ן להשקעה בברלין, חשוב ופשוט יותר לטפל בהשקעה שנמצאת מתחת לאף שלנו – קרן הפנסיה. אם לא נשים לב אליה היום, אנחנו עלולים להתעורר מאוחר מדי ולגלות שלא טיפלנו בזמן באחת ההשקעות החשובות של חיינו.

 

פנסיה - ההשקעה של החיים שלנו

המטרה של קרן הפנסיה היא לספק לנו הכנסה במקום המשכורת לאחר שנפרוש. לעיתים אפשר להתבלבל ולחשוב שפנסיה היא נושא שמתפנים לטפל בו רק בגיל הפרישה. זו כמובן טעות. הכסף שאנחנו מפקידים מדי חודש בקרן הפנסיה, מושקע כבר עכשיו בשוק ההון. המשמעות היא שלכולנו יש חסכון בסכום לא מבוטל שמושקע בשוק ההון באופן קבוע לאורך עשרות שנים! זה בדיוק החיסכון שעתיד לשרת אותנו בעתיד – אחרי הפרישה. אחת ההחלטות הראשונות והחשובות בנושא היא הבחירה במי שינהל עבורנו את קרן הפנסיה. אז מה צריך לעשות כדי לוודא שהכסף הזה אכן ינוהל באופן המתאים לנו ביותר?

 

תנו לפנסיה שלכם לעבוד בשבילכם בדיוק כמו שאתם עובדים בשבילה (איור: באדיבות אלטשולר שחם)
אנחנו עלולים להתעורר מאוחר מידי ולגלות שלא טיפלנו באחת ההשקעות החשובות של החיים שלנו(איור: באדיבות אלטשולר שחם)

קרן פנסיה - משקיעים במקצועיות ובאחריות

אנו חוסכים בקרן הפנסיה במשך עשרות שנים. עד שנגיע לגיל הפרישה ונוכל ליהנות מהחיסכון שצברנו בעבודה קשה, הכסף שלנו מושקע בשוק ההון ומנוהל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים. מחלקת אנליזה בוחנת בקפידה כל השקעה שמתבצעת בקרן המלווה במחקר שוק מעמיק והערכת הסיכויים לתשואה הצפויה לחוסכים אל מול הסיכונים. זו בדיוק הסיבה שמומחיות של בית השקעות שמנהל סכומים גבוהים ובעל תשתית מחקר מקצועית, יכולה להיות קריטית להצלחת ההשקעה שלנו ולסכום שיצטבר בסופו של דבר. בית השקעות איכותי, עם חזון, ניהול סיכונים נכון וניסיון, יאפשר לכם חשיפה להזדמנויות השקעה ייחודיות שיכולות למקסם את החיסכון.

 

מאחר וקרן פנסיה היא חיסכון למשך שנים רבות, כל אחוז נוסף בתשואה יכול לייצר הבדל של עשרות אחוזים בחיסכון שתצברו עד הפנסיה. לכן, ההחלטה החשובה והקריטית – היכן תנוהל קרן הפנסיה - צריכה להתבצע כבר היום, ויש לה השפעה משמעותית על הרווחה העתידית שלנו.

 

להצטרפות לאלטשולר שחם - קרן הפנסיה הנבחרת, בהליך דיגיטלי קל ונוח>>>

 

מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים איפה לנהל את הפנסיה שלנו?

כדי למנף את היתרונות של קרן הפנסיה ולנסות למקסם את ההשקעה, לא מספיק רק להפקיד את הכסף (או לעקוב אחר תלוש השכר ולוודא שהמעסיק הפקיד עבורנו), אלא לבחור נכון בגוף שינהל את הפנסיה בשבילנו. אלו הנקודות המרכזיות שחשוב שנשים לב אליהן:

 

• תשואות לאורך זמן - כמו כל השקעה, חשוב שקרן הפנסיה שלנו תנוהל בבית השקעות מקצועי, עם וותק וניסיון שמעניקים לו את המומחיות בהשקעות שמוכיחה את עצמה לאורך זמן. באתר "פנסיה נט", אתר אובייקטיבי של משרד האוצר, ניתן לבדוק ולהשוות את התשואות שהשיגו קרנות הפנסיה השונות לאורך שנים. בדיקה שכזו תאפשר לנו לבחור בקרן פנסיה שמשיגה תשואות עודפות לאורך זמן ושתדע לנהל את הכסף שלנו בכדי להגדיל את החיסכון.

 

• דמי ניהול – לדמי הניהול השפעה על גובה הפנסיה שתהיה לנו בפרישה. לאחרונה בחר משרד האוצר ב-4 קרנות פנסיה נבחרות שמציעות דמי ניהול מופחתים ל- 10 שנים, וזאת במטרה להגדיל את החיסכון שלנו עבור הפרישה.

 

זו הזדמנות מצוינת בשבילנו להתעורר ולבדוק איפה מנוהלת קרן הפנסיה שלנו והאם זה משתלם לנו. בחירה של קרן פנסיה נבחרת של משרד האוצר, שגם מנוהלת בבית השקעות מקצועי ועתיר ניסיון, המציג תשואות עודפות לאורך שנים - יכולה להוות שילוב מנצח. לא מעט חוסכים נוטים לחשוב שמעבר מקרן פנסיה אחת לקרן פנסיה אחרת הוא נושא מסובך, כשבפועל תהליכי ההצטרפות והמעבר בין קרנות הפנסיה הפכו להיות פשוטים מאי פעם. כל מה שצריך לעשות הוא למלא טופס דיגיטלי באתר, דרך נציג החברה או באמצעות בעל רישיון פנסיוני, ותוך דקות ספורות תוכלו לדעת שהתעוררתם ודאגתם לעצמכם.

 

לידיעתכם, זוהי זכותכם להעביר את ההשקעה שלכם בפנסיה בכל שלב, לכל קרן שתבחרו. כמובן שבמעבר כזה תוכלו להעביר גם את כל הכסף שצברתם עד כה, כך שכל החיסכון שלכם לפנסיה ינוהל בקרן אחת.

 

אתם יכולים לתת לפנסיה שלכם לעבוד, בדיוק כמו שאתם עובדים בשבילה, וככל שתתעוררו מוקדם יותר - כך הפוטנציאל שלכם להרוויח יהיה גדול יותר.

 

אנחנו עלולים להתעורר מאוחר מידי ולגלות שלא טיפלנו באחת ההשקעות החשובות של החיים שלנו  (איור: באדיבות אלטשולר שחם)
תנו לפנסיה שלכם לעבוד בשבילכם בדיוק כמו שאתם עובדים בשבילה(איור: באדיבות אלטשולר שחם)
 

 

להצטרפות לאלטשולר שחם - קרן הפנסיה הנבחרת , בהליך דיגיטלי קל ונוח>>>

 

*אין לראות באמור לעיל תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או ייעוץ מס המותאם לצרכי הלקוח.

 

 

 


פורסם לראשונה 12/01/2020 15:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים