שתף קטע נבחר

ריאיונות וסיורים: נתניהו נלחם על הקול הערבי

בליכוד סבורים שיוכלו לגייס כמנדט מהמגזר הערבי, ומפנים משאבים גם לשם. מטה מיוחד כבר פועל בשטח ובימים הקרובים יעלה קמפיין רחב היקף. נתניהו התראיין לאתר הגדול במגזר ויסייר בכפרים כדי לגייס תומכים

הקרב על הקול הערבי: ביד אחת מנהל הליכוד מלחמה מול הרשימה הערבית המשותפת, וביד השנייה מוביל קמפיין רחב היקף במגזר הערבי בניסיון לחלץ תמיכה במעגלים מסוימים לטובת בנימין נתניהו. איך הדבר מסתדר?

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

 

בנימין נתניהו (צילום: הערוץ הערבי ואתר PANET)
מנסה לגייס תומכים מהמגזר. נתניהו בריאיון לערוץ הערבי ולאתר PANET(צילום: הערוץ הערבי ואתר PANET)

בדיקות רחבות שערכו בליכוד לאחרונה העלו כי לא מעט משקי בית של האוכלוסייה הערבית לא רואים בנתניהו מנהיג מפלג ומשסע ולא חושבים שהוא גורם עוול למגזר. יתרה מכך, עולה מהנתונים כי בחלקים מסוימים של הציבור הערבי ישנה אכזבה מחברי הכנסת של הרשימה הערבית המשותפת ובשל כך יש מקום להיכנס ולנסות לגייס תמיכה.

 

בשל כך, פועל בליכוד מטה ערבי שמרכז את הפעילות ואת יוזמות השטח. במסגרת התוכנית צפוי לעלות בימים הקרובים קמפיין רחב היקף במגזר תחת הכותרת: "וואלה אישי" - המכוון לרשימה הערבית. בשלטי החוצות ייכתב: "מה עשתה הרשימה המשותפת?" והתשובה: "וואלה אישי" (שום דבר בערבית).

 

  (צילום: אבי מועלם, AFP)
מצד אחד נלחם ברשימה המשותפת, מצד שני פותח מטה ייעודי למגזר הערבי(צילום: אבי מועלם, AFP)

בנוסף פועל גם מטה טלפנים שמשוחח עם מצביעים פוטנציאלים, ונתניהו בעצמו גיבש מסרים המיועדים לקהל הזה. אתמול התראיין נתניהו לערוץ הערבי ולאתר הגדול במגזר, PANET - ובריאיון ארוך יחסית פרס את משנתו בתחומים הנוגעים למגזר.

 

נתניהו סיפר כי ישראל מקיימת סקרי דעת קהל במדינות ערב לגבי התמיכה ביחסים עם ישראל וכי ישנה עלייה בתמיכה. נתניהו דיבר גם על תוכנית המאה ועל תוכניותיו לעתיד, ונבדקת אפשרות לקיים ריאיונות נוספים במגזר.

 

בליכוד מזהים בין מנדט לחצי מנדט שניתן לגייס ובשל כך גם מופנים לשם המשאבים. יום לאחר הריאיון דיבר נתניהו גם על הצורך להוזיל את הטיסות למכה, דבר שזוהה כסוגיה רגישה מאוד בקרב קהל היעד. כחלק מהלו"ז יסייר נתניהו בכפרים ערביים מתוך מטרה לגייס תומכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הערוץ הערבי ואתר PANET
נתניהו בריאיון לאתר PANET
צילום: הערוץ הערבי ואתר PANET
מומלצים