שתף קטע נבחר

יוצאים לדרך חדשה

המאמנים החדשים של בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, אלי גוטמן ואברהם גרנט, יתחילו הערב עונה קשה ומלאת ציפיות . היום בשעה 18:00 ישחקו שתי הקבוצות במסגרת הסיבוב המוקדם של גביא אופ"א. ירושלים מול טיבליסי מגרוזיה, וחיפה מול מוזיר מביילורוסיה, שתיהן ירצו להעביר את ההכרעה לארץ

לאחר הרומן הקצרצר של אלופת המדינה, הפועל תל אביב, עם משחקי ליגת האלופות, יפתחו הערב (יום ה') קבוצות בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, את הפרק האירופי שלהן בעונת הכדורגל הנוכחית, במסגרת גביע אופ"א. מכבי חיפה תצא למשחק הראשון מבין שניים, בביילארוס, שם תתמודד מול סלביה מוזיר המקומית וירושלים תשחק בגרוזיה מול WIT טיביליסי. בשתי הקבוצות מקווים להשיג תוצאה שתעביר את ההכרעה למשחקי הגומלין שייערכו בארץ.

מכבי חיפה - הניחוח האירופי המוכר והאהוב

מכבי חיפה היא שם שתמיד עולה בדיונים שעוסקים במושגים "אירופה" ו"ישראל". ניהול הקבוצה, הניסיון וההישגים ביבשת, הקנו לקבוצה מעמד אירופי בישראל. חיפה היא הקבוצה הישראלית ששיחקה את מספר המשחקים הרב ביותר בגביעי אירופה, מאז 1993, ואף הצליחה להעפיל לרבע גמר גביע אירופה המחזיקות, ב-1998. גם הערב ירצו החיפנים להוכיח שיש להם מה למכור ביבשת וכשלב ראשון יהיה עליהם לחזור עם תוצאה טובה מביילארוס. שלא תהיינה טעויות - כשמדברים על "תוצאה טובה" הכוונה היא לאו דווקא להפסד מכובד עם שערי חוץ. הקהל החיפאי, כמיטב המסורת, ימלא את קרית אליעזר גם במקרה של הפסד מזערי, אבל חיפה יכולה וצריכה לשחק (זהיר) במטרה לא להפסיד ואולי אף לזכות בנצחון. אברהם גרנט מתכנן אמנם לפתוח במערך זהיר והגנתי אך עם קצת תעוזה חיפה יכולה להרשות לעצמה לדבר, על ניצחון.
הכרטיסים למשחק בביילארוס נחטפו ונגמרו כבר לפני מספר שבועות והאצטדיון יהיה מלא עד אפס מקום בששת אלפים צופים מקומיים. מוזיר נחשבת לקבוצה התקפית ובשורותיה משחק מלך שערי הליגה - רומל ויסילדיק.
בנמל התעופה בן גוריון, טרם עלייתו למטוס, אמר ראובן עטר כי הוא ראה לאחרונה, במסגרת הכנות הקבוצה למשחק, מספר קלטות וידאו עם משחקיה האחרונים של מוזיר ומדובר בקבוצה שיודעת לשחק כדורגל מהיר וטוב וכי אסור להקל בהם ראש, גם אם מדובר בקבוצה אלמונית לקהל הישראלי. עדיין לא ידוע אם יוסי בניון, הסובל מפציעה, יהיה כשיר למשחק, וההחלטה לגביו תתקבל ככל הנראה סמוך לשריקת הפתיחה. מי שיפתח בשערה של חיפה יהיה ככל הנראה ניר דוידוביץ' שאמר ל-ynet בשיחה מביילארוס: "יהיה קשה מאד כי אנחנו משחקים מול קבוצה מצויינת שנמצאת בתנופה במשחקי הליגה שלה. נעשה הכל כדי אותה".
ההרכב החיפני המשוער: ניר דוידוביץ', דרעי, קייסי, אוסטרובסקי, בנאדו, חרזי, באדיר, בניון/מיכאלסקי, חסן, קטן, קלשצ'נקו.

בית"ר ירושלים - הרב כדורי מודאג, אלי גוטמן קצת פחות

תשעה באב, החלפת ביתיות, הזזת שריקת הפתיחה קדימה, אחורה, והעיקר - לא לפחד כלל. נידמה שלפני שנקבע הרכב השחקנים, היה על ראשי בית"ר לסגור מספר עניינים שיש להם השפעה מכרעת על תוצאת המשחק. אפילו הרב כדורי ואנשיו חזרו והזהירו, כי העובדה שהשחקנים התאמנו לפני תשעה באב ושבית"ר עלולה לשחק ביום חורבן הבית, תגרום לכך שהתוצאה שתושג הערב לא תשאיר סיכוי לגומלין.
למרות הכל, אלי גוטמן המשיך במחנה האימונים, ואחרי פתיחת עונה ססגונית בטדי פותחת קבוצת החלומות של הכדורגל הישראלי את העונה, במשחק ראשון בגביע אופ"א מול WIT טיביליסי. כולם דיברו בקיץ האחרון על הרכש והתקציב חסר התקדים בקנה מידה ישראלי, שעומד לרשותה של בית"ר (50 מילון ש"ח), והערב תהיה ההזדמנות הראשונה לראות מה יצא מכל זה.
כמו גרנט בחיפה, גם אלי גוטמן התכונן היטב, צפה בקלטות ולפי דבריו הקבוצה מוכנה והוא עצמו מכיר את היריבה בצורה כמעט מושלמת. קשרה ההונגרי של בית"ר, תאמש שאנדור, הפגין אופטימיות לקראת המשחק: "אנחנו צריכים לשאוף לניצחון ולא להסתפק בתיקו, אנחנו יותר טובים מהגרוזינים ומצפים מאיתנו להצליח. בית"ר תהיה קבוצה טובה השנה, כבר לפי האימונים אפשר לראות את זה".
טיביליסי, שנחשבת לקבוצה צעירה, משתתפת השנה לראשונה במפעל אירופי ובכך לבית"ר יש יתרון מסויים עליה. כוכב הקבוצה הוא קשר נבחרת גרוזיה, דויד דיגלמאשווילי, בן ה-20. טיביליסי עלתה לליגה הראשונה בגרוזיה לפני שלוש עונות ואת העונה הקודמת היא סיימה במקום השלישי.
במצבו של יוסי אבוקסיס, שלפני הטיסה לגרוזיה היה נראה בעל סיכויים קלושים לשחק, חל שיפור רב וייתכן כי גוטמן יבחר לפתוח איתו בהרכב. מעבר לכך עומדים לרשותו של גוטמן כמעט כל שחקני הסגל.
ההרכב הצפוי לפתוח: קורנפיין, חלפון, סטויאנוסקי, סאביץ', אמסלם, טלסניקוב, שאנדור, רוסו, סביליה, גנון, מזרחי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אסור להקל ראש. עטר
ארכיון ידיעות אחרונות
ראובן כהן
בספק להערב. בניון
ראובן כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
משחק ראשון במדים הצהובים. רוסו
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון YNET
הקים קבוצת חלומות. זאבי
צילום: ארכיון YNET
מומלצים