שתף קטע נבחר

אישום: תיאם את הגעת חברו לביתו - ורצח אותו עם לבנה

כתב האישום נגד שמשון בן חיים מלוד, שנמנה עם קהילת "היהודים המשיחיים", מתאר כיצד הוא הלם כמה פעמים עם לבנה בחבריו בוב נייט ואשתו לעיני בנו התינוק, בן 4 חודשים. לבן חיים מיוחסים רצח בנסיבות מחמירות וניסיון רצח

חשד לרצח בלוד: גבר הוכה למוות באבנים, אישה נפצעה קשה (צילום: תיעוד מבצעי מד
זירת הרצח בלוד(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

שמשון בן חיים (28) מלוד הזמין לביתו ביום הבחירות ב-2 במרץ בני זוג שנמנו עם חבריו לקהילת "היהודים המשיחיים". לפי כתב האישום שהוגש נגדו היום (ד') לבית המשפט המחוזי בעיר, בן חיים רצח את בוב נייט וניסה לרצוח את אשתו.

 

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רעות אבירי מפרקליטות מחוז מרכז, צוין כי בן חיים ואשתו מתגוררים עם שלושת ילדיהם הקטנים. נייט ואשתו היו כאמור בקשרי חברות עם הנאשם ואשתו במסגרת תנועה דתית ששואפת לשלב בין אמונה בישו לזהות יהודית. בני הזוג נהגו לבקר בבית הנאשם ואשתו אחת לשבועיים.

 

לאחר תיאום מוקדם, הגיעו בני הזוג לביקור בביתו של בן חיים. זמן קצר לאחר מכן יצא הנאשם מביתו וכעבור כמה דקות השליך את מכשיר הטלפון הנייד שלו לעבר שיח סמוך לכיכר הפרחים בעיר.

 

בשלב מסוים ישב נייט על הספה בסלון הבית, ורעייתו ואשת הנאשם ישבו בגינה. אשתו של בן חיים אחזה בידיה את בנם התינוק, בן ארבעה חודשים, ושני ילדיו הנוספים שיחקו בסמוך.

 

בשעת צהריים שב בן חיים לביתו, ולפי המתואר בכתב האישום הוא החליט להמית את זוג החברים. הנאשם יצא לגינת הבית, נטל לבנה משתלבת שהייתה מונחת על מנוע המזגן.

 

בן חיים התקרב לאשתו של נייט, והטיח את הלבנה שאחז בראשה. האישה התמוטטה לקרקע, אולם הנאשם המשיך במעשיו והכה אותה בראשה כחמש מכות נוספות.

חשד לרצח בלוד: גבר הוכה למוות באבנים, אישה נפצעה קשה (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

חשד לרצח בלוד: גבר הוכה למוות באבנים, אישה נפצעה קשה (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

בכל אותה העת ניסתה אשת הנאשם לעצור את בן חיים, להפריד בינו לבין אשתו של נייט, וצעקה לעברו שיחדל ממעשיו. כתוצאה מכך אשתו של בן חיים נפצעה בידה.

 

לפי כתב האישום, נייט רץ לעברו של בן חיים. בשלב זה החל הנאשם להכות באמצעוות הלבנה את ניניט בראשו ובפלג גופו בעליון. "הנאשם לא חדל להכות את בוב בראשו גם לאחר שנייט התמוטט ונפל על הקרקע, עד שגרם למותו", צוין.

 

הנאשם חדל ממעשיו בעקבות זעקות השכנים והגעת אחד מהם למקום. בשלב זה ניגש הנאשם למטבח הבית ושטף את ידיו מדמם של הנרצח ואשתו.

 

הפרקליטות מיייחסת לבן חיים רצח בנסיבות מחמירות וניסיון רצח ומבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים.

 

עורך הדין יצחק בן חמו, המייצג את הנאשם, מסר: "ליבי ותנחומיי למשפחת המנוח. מדובר במקרה מצער שפרטיו עוד טרם ידועים, מכיוון שרק עתה הוגש כתב האישום וחומרי החקירה אינם בידינו. אין לי יכולת להתייחס לגופו של עניין בשלב הזה. אני רק יכול להגיד מהמפגשים עם הלקוח שלי ולאחר שיחות ארוכות, היה לי מאוד קשה לתקשר איתו והתרשמתי שהוא לא בקו הבריאות הנפשית בלשון המעטה.

 

"ביקשנו שלפני הכול הוא ייבדק פסיכיאטרית כדי שנדע בכלל אם יש מבחינתו הבנה וידיעה של מה שקרה, ולכל ההליכים סביבו. מעבר לזה אני מנוע מלומר ואוכל להתייחס לאחר שהדברים יתבהרו יותר מאוחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
זירת הרצח בלוד
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
מומלצים