שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "מתייחסים אלינו כמו אל שני טמבלים"

  שרון ליבנה, האיש החזק השני בראשון לציון אחרי ליאור שחר, מרגיש שאין לו עם מי לדבר, על מי לסמוך ועל מה לתפוס בעלות:"אנחנו בעלים עם הסכם, אבל בלי קבוצה"

  קבוצת הרוכשים שהיתה אמורה לקחת לידיה את עירוני ראשון לציון, לא כוללת רק את יו"ר הקבוצה ליאור שחר, שאמור לשלוט ב-51 אחוזים ממניות הניהול. שותפו הגדול של שחר הוא שרון ליבנה, הבעלים של חברת מי צורים, המחזיק ביתר 49 אחוזים. אחרי ששחר הודיע כי לא יגיע למשחק הפתיחה בשבת נגד הפועל חיפה ("הבריאות חשובה לי, בזמן האחרון אני לוקח הכל ללב"), החליט גם לבנה להחרים את המשחק.
  "אנחנו לא מוכנים להגיע מחר, ולהתבזות מול כולם", אמר ליבנה. "העמותה זרקה אותנו לכלבים, שחקנים ואוהדים לא מסתכלים עלינו בעין יפה ולנו יש הסכם שלא מומש. בשבוע שעבר ראינו את האפסנאי של הקבוצה בוכה בגלל המצב. כולם בעיר אחראים למחדל, שהביא את הקבוצה למצב הזה".

  אז אתם מרימים ידיים?

  "אנחנו עושים הכל כדי לתת לשחקנים את הבטחון הדרוש, וכל שחקן יאשר זאת. עשינו את המקסימום, אבל קצרו ידינו מלהושיע. גם לנו יש את המגבלות שלנו. הגענו כדי להצליח בקבוצה ולא להתעסק בכל הפוליטיקה. אם לראש העירייה לא אכפת וכולם משחקים על הגב של השחקנים, מה אפשר לעשות. אנחנו מרגישים שמתייחסים אלינו כמו אל שני טמבלים".

  אתם רואים בצעדים האחרונים הפרת הסכם שתוביל לתביעה שלכם נגד העירייה?

  "יש לנו עורך דין שאנחנו מתייעצים אתו. כמו שזה נראה, אולי זה יהיה הכיוון. המצב לא טוב, ויהיו עוד התפתחויות בקרוב. הגענו עם הרבה שאיפות ויומיים לפני פתיחת הליגה אנחנו מרגישים מתוסכלים. הנשיא, סם אולבינר, נמצא בחו"ל, ראש העירייה בחופשה ואין עם מי לדבר.
  "אם לא נמשיך בקבוצה, שיעשו מה שהם רוצים. יכול להיות שלא נשאר באזור. הבעיה היא שאף אחד לא יודע מה יהיה עד ל-24.8 (הדיון בבג"צ בעניין העתירה נגד העברת הקבוצה לידיהם של שחר וליבנה). יכול להיות שעד אז לא יישארו לנו שחקנים. נכון לעכשיו, זכויות הניהול עדיין לא עברו לידנו, מה עוד שביטלו את החתימה השניה של שחר, שהיתה לו בעונה שעברה בהתאחדות. אנחנו בעלים עם הסכם אבל בלי קבוצה".

  לפנייה לכתב/ת
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ליאור שחר
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים