שתף קטע נבחר

שתו אלכוהול ביער, נמלטו מהמשטרה, ריסקו את הרכב - והפקירו צעירה למותה

בית המשפט הרשיע שני צעירים מכפר מנדא, בני 19 ו-17, בהמתה בקלות דעת ובהפקרה של אידה קרמר בת ה-23 בצומת המוביל ביולי 2019. השניים שתו אלכוהול לאורך כל הלילה ונסעו במהירות גבוהה תוך שהם עוקפים שיירת רכבים מימין

 

 

 

שני בני דודים מכפר מנדא, בני 19 ו-17, הורשעו בהמתה בקלות דעת ובהפקרה של אידה קרמר בת ה-23. השניים הורשעו בכך שגרמו לתאונת הדרכים הקטלנית שבה נהרגה אידה ביולי 2019, לאחר שניסו לברוח מניידת משטרה בסמוך לצומת המוביל, עלו על אי תנועה ועפו לשדה סמוך. לאחר מכן ברחו השניים מהרכב, תוך שהם מפקירים את אידה שנהרגה במקום. נהג הרכב - הנאשם בן ה-17 - כלל לא החזיק ברישיון.

תיעוד התאונה בצומת המוביל בה נהרגה אידה קרמר (צילום: נתיבי ישראל)
מותה נקבע במקום. אידה קרמר והרכב בצומת המוביל(צילום: נתיבי ישראל)

אסלאם חטיב בבית המשפט (צילום: אחיה ראב
הנאשמים בבית המשפט, אוגוסט 2019(צילום: אחיה ראב"ד)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את השניים כבר לפני כמה שבועות, אך רק היום התיר את הפרטים לפרסום. השניים הורשעו גם בעבירות נוספות שקשורות לנסיעתם המסוכנת שהובילה למותה של המנוחה. כתב האישום נגד השניים הוגש ב-11 באוגוסט, וממנו עולה כי ב-18 ביולי, יום התאונה, השניים שתו אלכוהול בפאב "הצריף 69" בקריית חיים משעה 23:20 ועד 04:45. 

 

לאחר הבילוי בפאב נפגשו הנאשמים עם חבריהם ביער קריית אתא, ולאחר מכן יצר הנאשם בן ה-19 קשר טלפוני עם המנוחה. כעבור כמה דקות, ולמרות ששתה אלכוהול, הוא נסע מהיער לנשר, פגש את המנוחה וחזר יחד איתה ליער. גם בזמן שהייתם ביער צרכו הנאשמים אלכוהול ביחד עם חבריהם, ובסביבות השעה 08:40 ביקשה המנוחה מהנאשם בן ה-19 להסיע אותה בחזרה לביתה. עם זאת, מכתב האישום עולה כי מי שנהג ברכב היה דווקא הנאשם הקטין בן ה-17, שלו אין רישיון לנהוג ברכב.

 

 

 

לפי כתב האישום, בן ה-19 הסכים לבן דודו הקטין לנהוג ברכב למרות שידע שאינו מורשה לעשות זאת. בזמן הנסיעה הבחינו השניים בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך ועשו כן, אך בשלב מסוים החלו בנסיעה מהירה וברחו מהמקום.

 

בזמן ניסיון ההימלטות מהמשטרה הגיעו השניים בסמוך לצומת המוביל, ועקפו מימין שיירה של רכבים. בן ה-17 ניסה לפנות ימינה לאלון הגליל במהירות גבוהה מאוד - אך עלה על אי תנועה. מעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך. מותה של אידה נקבע במקום. כמה שניות לאחר התאונה, ולמרות שידעו כי היא נפגעה, החליטו הנאשמים לברוח מהמקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הפייסבוק
הפקירו למוות את אידה קרמר ז"ל
מתוך הפייסבוק
מומלצים