שתף קטע נבחר

חילופי האשמות בין שריד ליועץ המשפטי

שריד שיגר מכתב חריף לרובינשטיין, שבו כינה את הנמקותיו של זה לסגירת התיק נגד ח"כ הנגבי "מופרכות" וטען כי משהו פגום בשיקול דעתו. בתגובה כתב רובינשטיין: "ראוי היה שתיתן יותר אמון בהגינותם של משרתי הציבור. דבריך מצאו דרכם לתקשורת, ואולי לה נועדו"

"מלחמת מכתבים" בין חבר הכנסת יוסי שריד (מרצ) לבין היועץ המשפטי לממשלה: שריד שיגר אתמול (יום א') מכתב חריף ליועץ אליקים רובינשטיין, שבו תקף אותו על ההחלטה לסגור את תיק החקירה נגד חבר הכנסת צחי הנגבי, והאשימו בתרומה להשחתת המידות של אנשי שלטון. רובינשטיין מצדו הזדרז להשיב במכתב חריף משלו, שבו האשים את שריד כי מכתבו נועד לתקשורת.
בלשכת היועץ המשפטי קיבלו בתדהמה את מכתבו של שריד, שתקף את ההחלטה לסגור את התיק נגד הנגבי בפרשת עמותת "דרך צלחה", לאחר שהתברר כי בהסתמך על הראיות אין סיכוי סביר להרשעתו. שריד כתב כי הנמקותיו של רובינשטיין "משונות ביותר". "לו הייתי משפטן, הייתי אומר מופרכות", הוסיף. "ניתן לומר שמשהו פגום בשיקול הדעת בלשכת היועץ המשפטי ובפרקליטות".
עוד ציין שריד באירוניה: "בדעתי להקים עמותה לקידום חוקים, להעמיד את עצמי כמנכ"ל, להתחיל בגיוס כספים, מאות אלפי שקלים, שמתוכם אקח את רוב הכסף ואשלשל לכיסי...עוד הודיעך כי כל כוונותיי טובות, איני מודע לכך שאני פועל באופן מושחת...וכך נרחץ כולנו בניקיון כפיים".
רובינשטיין הזדרז לשגר מכתב תשובה, חריף לא פחות, שבו כתב: "ראוי היה שתבדוק עמי לפני שתכתוב מכתב מתלהם ומאשים, וראוי היה שתיתן קצת יותר אמון בהגינותם של משרתי הציבור. בדרכך, לעתים בקודש, מצאו הדברים דרכם לתקשורת בטרם בדיקה, ואולי לה נועדו. הייתי מצפה שתנועה האמונה על זכויות אדם תיתן גם למשרתי הציבור את זכותם להישמע".
באשר להערתו האירונית של שריד בדבר הקמת עמותה כתב רובינשטיין: "היוועץ נא ביועצים המשפטיים בטרם תטרח". בדברים אלה התכוון לכך שבינתיים שונה החוק וכיום אסור לחבר כנסת לקבל כל תמורה פרט למשכורתו כח"כ. היועץ המשפטי חתם את מכתבו במלים: "חכמים היזהרו בדבריכם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
שריד. "הנמקות משונות ביותר"
צילום: דודו פריד
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין: "חכמים היזהרו בדבריכם"
צילום: גלי תיבון
מומלצים