שתף קטע נבחר

לשכת העבודה תתכנס אחרי צהריים

תדון בבחירת יו"ר למפלגה. ועדת החוקה של המפלגה תקבע היום אם הנציג לקבינט ימונה לפי המקום הגבוה בפריימריס או בדירוג של חברי המרכז לפני כמה שבועות

חילוקי דעות מונעים שורה של מינויים במפלגת העבודה. בשל כך הגיע לישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני הראשונה אמש (ד') רק נציג אחד של המפלגה: שר הביטחון, בנימין בן אליעזר. הנציג השני בקבינט, שר החוץ שמעון פרס, שוהה בחו"ל, ושני הנציגים האחרים טרם נקבעו בגלל מחלוקת על אופן מינוים.
על שני המקומות מתמודדים שלושה: אפרים סנה, דליה איציק ומתן וילנאי. על סנה יש הסכמה רחבה במפלגה, והמחלוקת העיקרית היא אם הנציג הרביעי יהיה וילנאי או איציק.
וילנאי טוען כי ניסיונו והידע שלו בביטחון גדולים משל איציק, ואילו מקורביה של איציק טוענים כי אם לא תמונה, לא תהיה אף אשה בקבינט המדיני-ביטחוני, מה גם שהיא כבר היתה חברה בקבינט ומכירה את הנושאים שעומדים על הפרק. פרס, אגב, תומך במינויה של איציק.
העניין הועבר לטיפולה של ועדת החוקה של המפלגה, שאמורה להתכנס היום כדי לקבוע את הדרך שבה ייקבע החבר הרביעי בקבינט. האפשרויות הן: לפי תוצאות הפריימריס שהתקיימו לפני הבחירות ב-1999 שם הגיע וילנאי למקום גבוה יותר מאיציק, או לפי הדירוג של חברי המרכז בעת בחירת השרים לפני כמה שבועות שם זכתה איציק למקום גבוה יותר. אחר הצהריים תתכנס ישיבה של לשכת העבודה, לדיון בנושא תאריך קביעת יו"ר המפלגה.

עיכוב במינוי סגני השרים

בינתיים, מתעכב גם מינוים של שני סגני שרים מטעם המפלגה, אבי יחזקאל ואלי בן מנחם, מאחר שטרם הוחלט לאיזה משרדים ימונו. העיכוב במינוים של השניים יוצר עיכוב גם במנוים של סגני השרים דליה רבין-פילוסוף והרב מיכאל מלכיאור, שכן אי אפשר למנותם לפני שנקבע באלו משרדים יישבו כל הסגנים.
בן מנחם דורש משרד חברתי: שיכון או עבודה ורווחה. הוא כבר שוחח על כך עם אנשי ש"ס, שלדבריו הסכימו לתת לו את משרד העבודה והרווחה, אך התנו זאת בכך שהם יקבלו סגן שר במשרד התקשורת והליכוד יעביר סגן שר למשרד שנשלט בידי מפלגת העבודה. בן מנחם מוחה על כך שצוות המשא ומתן של העבודה לא עוסק כלל בעניין, למעט השר בן אליעזר, שהבטיח לו לשוחח על כך עם אורי שני מהליכוד.
ואילו אבי יחזקאל מוחה על כך שבן אליעזר מינה את דליה רבין-פילוסוף כסגניתו, שכן הוא רצה בתפקיד. עתה הוא מעוניין להיות סגן שר האוצר, אבל בליכוד טרם נתנו אישור לכך ועדיין לא נמצא פתרון שיספק את רצון כולם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
איציק. פרס תומך במינויה לקבינט
צילום דודו פריד
צילום: דרור זיסמן
בן מנחם. תלוי בתנאים של ש"ס
צילום: דרור זיסמן
מומלצים