שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פולקסווגן מתקנת פאסאט

  515 מכוניות מדגם פולקסווגן פאסאט נקראות על-ידי צ'מפיון מוטורס לתיקון מקומי

  בתגובה רשמית לידיעה על החזרת חלק מדגמי פאסאט ברחבי העולם לתיקון, הודיעה חברת צ'מפיון, יבואנית פולקסווגן לישראל, כי היא יוזמת קריאה לתיקון לכמה מאות מבעלי מכוניות אלה גם בישראל. מדובר ב-515 מכוניות, כאמור מדגם פאסאט, אשר בעליהן אמורים לקבל מכתב הזמנה רשמי מהיבואן.

  מה היה?

  כזכור, לפני מספר ימים התפרסמה ב-ynet ידיעה אודות קריאה לתיקון דגמי פאסאט מתוצרת פולקסווגן הנערכת באירופה בימים אלה. אנו הזכרנו כי מדובר בהחזרה מיידית של 45,000 דגמי פאסאט שיוצרו החל מאוגוסט 1999, כמו-גם חלק מדגמי 2000. מדובר במיגון קצה מוט ההיגוי העלול במצבים מסוימים להשחק ולהשתחרר. מה שעלול כמובן לפגוע ביכולת השליטה על הרכב.
  פולקסוואגן העולמית הודיעה כי בהמשך לקריאה להחזרה, שהחלה בבריטניה, ייקראו כ-255,000 מכוניות נוספות מדגם זה בכל רחבי העולם לבדיקה מיידית. פולקסוואגן הדגישה כי הקריאה להחזרה נעשית כצעד מונע וכי לא ידוע עד כה על תאונות או פציעות הקשורות לתקלה. כדאי להזכיר כי מדובר בגרסה הקודמת של הפאסאט, ולא בדגם החדש שעבר מתיחת פנים קלה לאחרונה.

  בעבר

  דגמי הפאסאט של פולקסוואגן נחקרו בעבר על-ידי הרשות הלאומית לבטיחות בארה"ב. אז היה מדובר בבדיקה שנערכה לגבי 108,348 מכוניות מדגם פאסאט וג'טה (גולף סדאן)שיוצרו בשנת הדגם 1996. בדיקה זו בחנה תקלה אפשרית במערכת החשמל-תאורה ומגבים לקויים. מלבד בדיקה זו, נערכת בדיקה מקיפה יותר לגבי של רכבי פולקסוואגן מדגם פאסאט, ג'טה וגולף קבריולט שיוצרו בשנים 1993 עד 2000 בחשד לחריצים במיכל הדלק. תשע תלונות שהתקבלו בנושא העלו שהפגיעה במיכל הדלק נגרמה כתוצאה מפיצוץ בצמיג האחורי הימני של הרכב.

  ההודעה המקומית

  להלן הנוסח הרשמי של התגובה שנמסרה לנו על-ידי דובר החברה:

  ..."לאחרונה הודיעה היצרנית על 515 מכוניות "ישראליות" (המרכאות במקור, ה.פ) נוספות שלגביהן יש לבצע קריאה לתיקון ובימים אלה יקבלו בעליהן מכתב הזמנה אישי מהיבואן".

  "הקריאה לתיקון המדוברת (זו שבכתבה, ה.פ) היא ישנה. היוזמה לקריאת התיקון יצאה כבר לפני למעלה מ-10 חודשים ואנו דיווחנו עליה בעבר. בקריאה המקורית לישראל דובר על 1200 מכוניות שנקראו לתיקון. כל בעלי המכוניות הרלוונטיות קיבלו מכתב הזמנה אישי מצ'מפיון מוטורס ועד היום בוצעו למעלה מ-80% מהתיקונים."

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פולקסוואגן פאסאט. חוזרת לחברה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים