שתף קטע נבחר

בן אלישר הובא היום למנוחות בהר הזיתים

ארונו של שגריר ישראל בצרפת, אליהו בן אלישר, שהגיע אתמול לישראל, הוצב היום (יום ב') בשעה 16:00 בבית הלוויות שמגר (רוממה) בירושלים, שם הספידו את המנוח נשיא המדינה, משה קצב, ושר החוץ לשעבר, דוד לוי. משם יצא מסע הלוויה לבית העלמין בהר הזיתים.
בן אלישר מת בשבת מדום לב, בעת ששהה בחדר במלון "אטאלה" סמוך לשדרות שאנז-אליזה בפאריס. אנשי המלון הזעיקו את שירותי ההצלה, אולם מאמצי ההחיאה לא הועילו. משטרת צרפת ערכה בדיקות, ובסיומן הכריזה כי מדובר במוות טבעי.
בצעירותו עבד אליהו בן אלישר בתור איש מוסד. הוא היה חבר בליכוד מתחילת שנות ה-70, ומונה ב-1977 למנכ"ל משרד ראש הממשלה, בידי ראש הממשלה דאז, מנחם בגין. בתפקיד זה כיהן עד 1980, ולאחר מכן מונה לשגריר הראשון של ישראל בקהיר.
במשך חמש קדנציות היה בן אלישר חבר כנסת מטעם הליכוד - מהכנסת העשירית עד הכנסת ה-14 - ובין היתר כיהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון. בשנת 1996 מינה אותו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשגריר ישראל בוושינגטון, וב-1998 מונה לשגריר בפאריס.
בן אלישר היה מקורב לשר החוץ היוצא, דוד לוי. השבוע החליט ברק להחזירו מצרפת, כדי למנות במקומו את איתן בנצור, שפוטר מתפקידו כמנכ"ל משרד החוץ.לפנייה לכתב/ת
צילום:אי פי
ארונו של בן אלישר אתמול בפאריס
צילום:אי פי
מומלצים