שתף קטע נבחר

"נקווה שבכנסת הבאה יהיה הומוסקסואל מוצהר"

כך אמר יו"ר אגודת ההומוסקסואלים והלסביות, בישיבה לציון 25 שנה לאגודה, שהתקיימה בכנסת. נציגים מהמפלגות החרדיות אמנם לא הגיעו לחגיגה, אבל גם לא עוררו מהומה, כפי שהבטיחו. ח"כ לפיד, שבהיותו יו"ר רשות השידור פסל ראיון בטלוויזיה עם הומוסקסואל, יצא הפעם בהפגנת תמיכה גלויה. את החגיגה קילקל רק ח"כ צבי הנדל שאמר: "אסור לתת להומוסקסואלים לגיטימציה. זה רק ירחיב את המעגל"

הישיבה החגיגית לציון 25 שנה לאגודת ההומוסקסואלים והלסביות, שהתקיימה היום בכנסת, עברה בשקט יחסי - הח"כים החרדים לא נשכבו על הרצפה, כפי שהבטיחו, ולמעשה רובם אף לא התקרבו לחדר ההרצאות שבו נערכה הישיבה.
בחגיגה השתתפו, כרגיל, רק ח"כים ממרצ, שינוי והעבודה. מפלגת העבודה שלחה רק נציגה אחת, יעל דיין, העומדת בראש הוועדה לקידום מעמד האשה, ואשר היא זו שהזמינה את האגודה.
יו"ר האגודה, איתי פנקס, אמר כי הוא מקווה שבכנסת הבאה יהיה הומוסקסואל מוצהר. "אנחנו יודעים על קיומם של כאלה בארון", ציין. בנוגע לחרדים הוסיף: "הם תמיד מבטיחים שהם ישכבו על הרצפה ויחסמו את דרכנו, אבל אף פעם זה לא קרה".
מיכל עדן, חברת מועצת תל אביב-יפו וממנהיגות האגודה, התייחסה להתבטאותו של ח"כ ניסים זאב (ש"ס), לפיה אמהות להומוסקסואלים צריכות לשבת שבעה על בניהם. "דבריו של ח"כ זאב תואמים את משנתו של אייטולה חומייני", ציינה. "בעקבות התבטאויות חשוכות כאלה, נערים ונערות חשים מצוקה ובדידות, ואף שמים קץ לחייהם. מספר האמהות האבלות על התאבדות ילדיהם הולך וגדל, ואני נדהמת לגלות כל פעם מחדש כיצד שנאה עיוורת יכולה לגרום לאדם לרצות במותם של חפים מפשע".
ח"כ יוסף לפיד (שינוי) ניצל את האירוע כדי להניף במקביל לדגל הגאווה גם את דגל תנועתו, ואמר: "מאבקכם יכול לנצח רק כחלק ממאבק כולל בכפייה הדתית".
למרות התמיכה שהפגין היום לפיד בקהילה ההומוסקסואלית-לסבית, ב-1982, כשהיה מנכ"ל רשות השידור הוא פסל ראיון עם נציג הקהילה בתוכנית "זה הזמן" בטלוויזיה.

"זה אנטי חינוכי ממדרגה ראשונה"

ובכל זאת גם היום היו כאלה שקילקלו את החגיגה. ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו), שלא נכנס לישיבה, אמר: "חבל לי על ההומוסקסואלים. אני חושב שהם מסכנים. אסור להפוך אותם ללגיטמים. זה אנטי חינוכי ממדרגה ראשונה. הלגיטימציה הזו, שאנחנו נותנים להם פה, תרחיב את המעגל ובני נוער שכרגע מתלבטים יבחרו במן סטייה כזו במקום בצד הנורמלי, וזה חבל".
יתר חברי הכנסת של ש"ס העדיפו להתרחק מהמצלמות שחיכו להם ליד החדר בו התקיימה הישיבה, ורק ח"כ דוד אזולאי הסכים לומר: "הם חולים וזקוקים לעזרה. צריך להתפלל בשבילם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
לפיד. "מאבק ההומוסקסואלים - חלק מהמאבק בכפייה הדתית"
גלי תיבון
אתר הכנסת
הנדל. "אנטי חינוכי"
אתר הכנסת
מומלצים