שתף קטע נבחר

שרון: צר לי על מרדכי, אבל זו מדינת חוק

הכרעת הדין של מרדכי, שלוותה בכנסת במתח רב, גרמה להתפלגות ברורה בין הנשים לגברים: הח"כיות מיהרו להגיב, ואילו רוב הח"כים העדיפו למלא פיהם מים. ראש הממשלה אמר: "צריך לכבד את החוק ואת הכרעת בית המשפט". שר המשפטים: "הוכח שמערכת המשפט בישראל אינה מפלה"

הכרעת הדין של מרדכי לוותה במתח רב בכנסת. גם חברי סיעת המרכז המתינו בדריכות להכרעת הדין, אולם משזו ניתנה, הם מיהרו להיעלם לדרכם וסירבו להגיב. היחידה בסיעה שהסכימה להגיב היתה הח"כית נחמה רונן. לדבריה, "התחושה קשה שקריירה מפוארת כך מסתיימת. מצד שני כאשה אני חשה שבית המשפט קבע היום דבר חשוב ואולי הרשעה זו פתחה פתח לאלפי נשים מנוצלות שיאזרו עוז ויתלוננו. אם מרדכי יקבל את הכרעת המשפט על פי החוק הוא חייב לעזוב את הכנסת".
ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיב בחדשות ערוץ 2 על הרשעתו של מרדכי: "באופן אישי אני מצר על המצב אליו נקלע מרדכי, אבל זו מדינת חוק. צריך לכבד את החוק ואת הכרעת בית המשפט".
בכנסת הורגשה התפלגות ברורה בין הח"כים הגברים לנשים. בעוד שהראשונים מיהרו למלא פיהם מים, הזדרזו הנשים הח"כיות להגיב.
ח"כ יהודית נאות משינוי אמרה: "מרדכי הוא עדות לכך שעידן המאצ'ואיזם לא פג. מאחר שלא ניתן להדיחו עד שיסתיימו הערעורים אני חושבת ושוועדת הכנסת חייבת להשעותו".
ח"כ יעל דיין, שיזמה את חוק ההטרדות המיניות, אומרת כי לפי החוק מרדכי צריך לשבת בכלא לפחות רבע מהעונש המירבי העומד על שבע שנים, אולם בחוק יש פתח מילוט שאומר כי בית המשפט יכול משיקולים שונים להקל בעונשו. "אני מאמינה שהשופטים לא יתנו לו מאסר בפועל מאחר והוא כבר שילם מחיר כבד וגם לא צריכה להיות צהלה להושיב אותו בכלא, כי הוא כבר גמר את הקריירה הציבורית", אמרה דיין.
ח"כ זהבה גלאון, שטיפלה במקרה של המתלוננת הראשונה ש' בפרשת מרדכי, אומרת בתגובה להרשעתו: "למרות שבית המשפט לא קיבל את גרסתה אין הדבר אומר שהדברים לא קרו ואלמלא תלונתה לא היו מתלוננות השתיים האחרות. בית המשפט אומר היום שמתלוננת מקבלת גיבוי וזה מסר חשוב לגברים. עכשיו יש קו ברור בין מה שמותר לעשות ומה לא, והם לא יוכלו לומר יותר לא ידעתי".
אחד מהגברים הבודדים שהגיבו היה ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל, שאמר כי "זהו יום עצוב לדמוקרטיה הישראלית ששר בכיר מורשע בפלילים. הכנסת צריכה להיות נקיה מאנשים שהורשעו ועל מרדכי להסיק מסקנות כואבות".

שר המשפטים: כמו לאזרחים מהשורה

גם שר שר המשפטים מאיר שטרית הגיב על הרשעת ח"כ יצחק מרדכי. לדבריו, "בית המשפט אמר את דברו. הוכח שמערכת המשפט בישראל אינה מפלה ואינה נוקטת איפה ואיפה בין אנשים רמי דרג לבין אזרחים מהשורה. אני מכיר את ח"כ מרדכי שנים רבות ומצטער בשבילו באופן אישי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מרדכי לאחר הכרעת הדין
צילום ערוץ 2
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נחמה רונן. הוא חייב לעזוב את הכנסת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים