שתף קטע נבחר

העבודה מציעה: בית מפלגה להשכיר

מפלגת העבודה החליטה לא למכור את הבניין ברחוב הירקון, אלא להשכירו. תעביר את פעילותה לרחוב הלחי 18 בשכונת התקוה

בית מפלגת העבודה ברחוב הירקון 110 ת"א, יושכר ולא יימכר, כך הודיע אתמול (יום ב') מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן. במקביל, המפלגה תעביר את פעילותה לרחוב הלחי 18 בשכונת התקוה בתל אביב.
בחודשים האחרונים נשקלה האפשרות שבית המפלגה ברחוב הירקון יימכר כדי לכסות את חובות המפלגה שעמדו בתחילת השנה על 130 מיליון שקל. לאחר פתיחת תהליך ההבראה במפלגה, החליט המזכ"ל כי הבניין יושכר תמורת 20 אלף דולר בחודש.
"לא רציתי למכור את הבניין, בגלל נוסטלגיה, ובגלל הרגישות שלי למקום", אמר כהן. הוא הביע תקווה כי מפלגת העבודה תשוב בתוך כמה שנים לבניין.
מיקום הבניין ברחוב הירקון גרם להוצאות לא מעטות: מזכירות המפלגה נאלצה להוציא כספים רבים עבור אולמות לקיום ועידות וכינוסים, בשל בעיות חניה. "עשינו חישוב שאת הבניין נוכל להשכיר", אומר כהן, "ונשכור בניין אחר, מרווח ומשופץ ב-8,000 דולר לחודש. כך השגנו רווח של 90%".
הבניין בשכונת התקוה עובר שיפוץ כללי בימים אלה, ובעבר שימש כבית ספר קדמה של רשת עמל. שטחו 1,280 מ"ר והוא ממוקם במרכז מגרש שגדלו 7 דונמים. במבנה החדש קיים אולם כנסים ובו 250 מקומות ישיבה, בו ייערכו ישיבות לשכת מפלגת העבודה. במקום נמצא מגרש חניה שיעמוד לרשות הבאים, ובו למעלה מ-200 מקומות חניה.

ירידה בחוב המפלגה

בתחילת השנה היתה המפלגה על סף פשיטת רגל. בינתיים, על פי דיווחו של כהן, הצטמק חובה של המפלגה לבנקים: בשנה האחרונה הוחזרו חובות בסך 40 מיליון שקל; לספקים ועובדים שולמו חובות בסך 19 מיליון שקל; עוד 27 מיליון שקלים הועברו לבנקים עד סוף השנה הנוכחית, על פי תוכניות ההבראה; יתרת החוב (כ-20 מיליון שקל) תוחזר בתשלומים בפריסה ארוכת טווח. עודפי תקציב חודשיים בסך 300 אלף שקלים יופנו לקרן בחירות שהוקמה לקראת אפשרות של בחירות מוקדמות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים