שתף קטע נבחר

מרכז העבודה קבע: פריימריז ב-4 בספטמבר

אנשי רמון ינסו לקדם פריימריז פתוחים. לפני ישיבת המרכז הודיע פרס על בחירת סגני השרים - מה שהביא לכעס ולנטישת הישיבה של חבר הכנסת יחזקאל

מרכז העבודה החליט הערב (יום א') כי ב-4 בספטמבר יתקיימו בחירות לראשות המפלגה ולמועמדה לראשות הממשלה. ספר הבוחרים ייסגר ב-1 במאי ועד לתאריך זה יוכלו מועמדי המפלגה לתפקיד היושב ראש לפקוד מתפקדים חדשים. בנימין בן אליעזר, שהכריז על התמודדותו על התפקיד, קיווה כי ייקבע מועד מאוחר יותר לסגירת הספר בעוד אברהם בורג, המועמד השני, מרוצה מהתאריך שנקבע.
אנשיו של ח"כ חיים רמון, שטרם הודיע פומבית על רצונו להתמודד, מעוניינים לקדם הצעה לערוך את הבחירות בפריימריז פתוחים - כך שכל אדם שירצה יוכל לבחור, גם אם אינו חבר מפלגה. אנשי רמון מעריכים שמעמדו של רמון חלש במרכז המפלגה, וככל שיתרחב מעגל בעלי זכות ההצבעה, סיכוייו להיבחר יגדלו.
לפי החלטת ועדת החוקה של המפלגה, לא עסק המרכז בבחירת יו"ר זמני למפלגה - תפקיד שעליו מתמודד ח"כ יוסי ביילין. נושא היו"ר הזמני אמור לעלות לדיון במועד מאוחר יותר. החלטת ועדת החוקה התקבלה על אף שח"כ יעל דיין, התומכת בביילין, העבירה למעלה מ- 100 חתימות של חברי מרכז, המבקשים לדון בנושא כבר בישיבה זו. במהלך הישיבה הציבו חברי מרכז תומכי ביילין אתר בו החתימו תומכים נוספים לטובתו.
במהלך הישיבה הפיץ אחד מחברי המרכז, דוד דרומלביץ, נייר עמדה אדום ובו הסביר מדוע צריך לבחור בו ולא בפרס לתפקיד יו"ר זמני למפלגת העבודה. בין היתר כתב דרומלביץ כי "פרס לא רוצה באמת להיות יו"ר זמני, פרס רוצה להיות יו"ר קבוע" וכי יש "לפנות מקום במפלגה לאנשים צעירים".

ישיבת שרינו: יחזקאל זעם ונטש

לפני התכנסות המרכז נערכה ישיבת פורום שרינו במהלכה החליט שר החוץ ויו"ר העבודה, שמעון פרס, כי ח"כ אבי יחזקאל יכהן כסגן שר התחבורה וח"כ אלי בן מנחם יכהן כסגן שרת התמ"ס. יחזקאל זעם על ההחלטה משום שקיווה להיות סגן שר הביטחון, ועזב את ישיבת שרינו באמצע.
פורום שרינו של מפלגת העבודה החליט עוד כי פרס ייקבע בימים הקרובים מי יהיו שני חברי הקבינט מטעם מפלגת העבודה. המועמדים הם אפרים סנה, דליה איציק, מתן וילנאי ושלום שמחון. שמחון וסנה העריכו שפרס בסופו של דבר יציע רוטציה, אלא שמקורביו של פרס אומרים כי לא כך יהיה.
בישיבה אמר פרס לסאלח טריף, שמבקש להיות השר הממונה על רשות השידור, תפקיד בו חושק גם רענן כהן, כי ראש הממשלה אריאל שרון אינו מעונין בו לתפקיד זה בגלל שטריף דיבר בגנותו לפני הבחירות בטלוויזיה הקטארית. בתגובה אמר טריף בצאתו מהישיבה כי לא נאמר לו דבר על כך על ידי אנשי שרון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
פרס. יחזקאל כעס על הבחירה
צילום ערוץ 1
מומלצים