שתף קטע נבחר

זאבי: להרוס את ביתו של ערפאת

שר התיירות קרא בישיבת הממשלה לתת "מענה ציוני" לאינתיפאדה ולהרוס את "הארמון של הראיס". השר שלמה בניזרי אמר: "ערפאת צוחק וממשיך לפעול. אני מקווה שהפעולה הבאה תהיה כואבת וחזקה יותר". דליה איציק דרשה משרון לרסן את ההתבטאויות הקיצוניות: "אם תתקבל הצעת זאבי נהפוך בעיני העולם למצורעים". שר בכיר בעבודה: "אנחנו צריכים בכל פעם לבלום את הטרוף בישיבות הממשלה"

שרים קראו היום (א') בישיבת הממשלה להגיב ביד קשה יותר נגד הפלסטינים. ראש הממשלה אריאל שרון אמר בתגובה כי "שרים צריכים לבטא אחריות ולא כל אחד צריך להציע הצעות".
שר התיירות, רחבעם זאבי, אמר בישיבת הממשלה כי יש לתת "מענה ציוני" לאינתיפאדה החדשה על-ידי סלילת כבישים שהוקפאו, והריסת ביתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לאחר שתימסר לו התראה.
"הריסת הארמון של הראיס תפגע בכבודו ותביא אותו לשיקול דעת", אמר זאבי, והוסיף כי "יש לתפוס מייד את הגבעות השולטות בחברון – אבו סנינה ושכונת א-שייח". לדברי זאבי, ראש הממשלה המנוח רבין הבטיח שאם יירו מאבו סנינה – ישראל תשוב לשם ותתפוס את הגבעות.
זאבי תקף את דברי שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שמתח ביקורת על המתנחלים בחברון. זאבי אמר שמדובר בקבוצה קטנה של עושי פרובוקציות ואין להכליל בה את כל התושבים באזור.
גם שר התשתיות אביגדור ליברמן אמר בישיבה כי יש לכבוש את שכונת אבו סניינה. "אין לנו ניסיון טוב במלחמות התשה, אז או שזה שלום או שזה מלחמה, בכל מקרה צריך לכבוש כל מקום שממנו יש ירי מתמשך", אמר ליברמן.

בניזרי: "ערפאת צוחק וממשיך לפעול"

שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, אמר בישיבת הממשלה כי הפעולה הצבאית בשטחים שאושרה בקבינט, "לא פגעה במפגעים והפכה את המקומות המופגזים למוזיאונים שהתקשורת העולמית משתמשת בהם נגדנו".
בניזרי שאל את שרון מדוע מדובר בפעולה חלקית ומקומית בלבד. "אם המטרה היא להפגין את זרועו הארוכה של צה"ל, דומני שערפאת צוחק וממשיך לפעול. אנשי ערפאת וכוח 17 הם המחבלים הפוטנציאליים שיש להכות בהם ואני מקווה שהפעולה הבאה תהיה כואבת ביותר וחזקה יותר".

איציק לשרון: רסן את השרים

השרה דליה איציק דרשה בישיבה מראש הממשלה לרסן את ההתבטאויות הקיצוניות של השרים, בעיקר אלה של השר זאבי. "זוהי הצהרה להפציץ כל סיכוי בעתיד לחדש את המו"מ המדיני עם ערפאת ועם הפלסטינים", אמרה איציק בהתייחסה לדברי זאבי. "זוהי גם הצעה להפוך את ישראל למדינה מצורעת בדעת הקהל בעולם הרואה בערפאת מנהיג לגיטימי".
בקרב שרי העבודה שוררת אי נחת מההתבטאויות הקיצוניות שהיו עד כה בשלוש ישיבות הממשלה. "אנחנו צריכים כל פעם לבלום את הטרוף", אמר שר בכיר במפלגת העבודה על ישיבת מפלגתו בקואליציה ובישיבות הממשלה.

תגובת הפלסטינים

עלי ואקד מוסיף: נביל אבו רודיינה, יועצו של ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, אמר בתגובה כי "ממשלת ישראל נושאת באחריות לכל פעולה או איום שיבוצע". הוא הוסיף, כי על ממשלת ישראל לפעול להפסקת האיומים, שלדבריו מוסיפים למתח ולמצב הקשה.
"על הממשלה לשים קץ לאיומים השפלים שמקורם בבכירים ישראלים שכן אלה אינם משרתים את תהליך השלום אלא רק מגבירים את האלימות והמתח באזור", הצהיר והוסיף כי ממשלת ישראל ממשיכה להתחמק מביצוע התחייבויותיה מכיבוד ההסכמים והיא בחרה להתייחס באופן שלילי להצעות הירדניות והמצריות. יועצו של ערפאת קרא לארצות הברית ללחוץ על ישראל כדי לכבד את התחייבויותיה להחייאת התהליך המדיני.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
זאבי. שיקול דעת
צילום אתר הכנסת
צילום דודו פריד
איציק. ניסיון להרוס כל סיכוי למו"מ
צילום דודו פריד
מומלצים