שתף קטע נבחר

עוזרו של שרון: ישראל יוצאת למלחמת הסברה

בדיון ראשון של פורום לגיבוש אסטרטגיה הסברתית חדשה, אמר היום שר החוץ פרס כי "ערפאת שולט במצב ויכול לקרוא להפסקת הטרור"

"הפורום הבין-משרדי לגיבוש אסטרטגיה הסברתית", בראשות שר החוץ שמעון פרס ובהשתתפות בכירים בצה"ל, במשרד החוץ, בלשכת ראש הממשלה ובמשרדי ממשלה שונים, התכנס היום (א') לראשונה במשרד החוץ כדי להתחיל ולגבש את האסטרטגיה ההסברתית נוכח המצב המדיני-בטחוני.

פרס שולל מתקפה; שרון מכנה את ערפאת "טרוריסט"

פרס, שיוצא היום למסע באירופה, פתח את הדיון, אמר כי אין צורך לצאת במתקפה בכל הנוגע לתהליך המדיני. זאת בניגוד לדבריו של ראש הממשלה אריאל שרון, שכינה רק בשבוע שעבר את ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בשם "טרוריסט".
לדברי פרס, המסרים שיש להעביר לפלסטינים ולעולם הם: לא ינוהל משא ומתן תחת אש, אבל תיתכן הידברות לצורך הפסקת האש. עם תום האלימות ישראל מוכנה לנהל מו"מ על הסדר מדיני אך לא ייקבע מראש אם מדובר בהסדר קבע או הסדר ביניים, זה חלק מהמו"מ. גם בנקודה זו מתגלה סתירה בין דברי פרס לבין דברי שרון, אשר אינו מוכן לדבר על הסדר קבע אלא רק על הסדר ביניים.
פרס סבור כי יש להדגיש בתקשורת העולמית כי לישראל אין עניין לראות את האוכלוסיה הפלסטינית סובלת. "צריך להתייחס לערפאת כאל פרטנר, יש טיעון של הפלסטינים שלפיו ערפאת לא שולט במצב - צריך להבהיר שערפאת שולט במסרים והוא יכול לקרוא להפסקת הטרור".
פרס הוסיף כי זה יהיה אבסורד שישראל תעביר כסף לרשות הפלסטינית, אשר ישמש את כוח 17, המעורב בפיגועים. לדבריו, יש לרמוז בתקשורת העולמית כי אם יירגע המצב בשטחים, ישראל תשקול את צעדיה, בנוגע לכספים המגיעים לרשות.

"הספינת כבדה כי זו ממשלת אחדות"

רענן גיסין, יועצו של שרון לענייני תקשורת, לא מתרגש מדבריו של פרס. "לא הזדעקתי כי צריך להגיע להסכמה נגד ערפאת. פרס הוא פרטנר בצוות. זה לא שהוא אמר שלא צריך לתקוף את ערפאת, הוא דיבר על שימוש באנדרסטייטמנט. בכל מקרה, היעד הסופי הוא להביא את הפלסטינים חזרה לשולחן המו"מ", אומר גיסין.
גיסין הדגיש כי ההסברה היא מלחמה וכי יש לצייד את הלוחמים בתחמושת, כלומר להעביר להם מסרים חדשים כדי שלא ימחזרו את דבריהם בראיונות.
השתלבותו של ראש הממשלה שרון במערך ההסברה תהיה מינורית לפי שעה. "הוא רב החובל של הספינה והמלחים שעומדים ליד המנועים ואמורים לנווט זה אנשי ההסברה. זו ספינה כבדה כי אנו בממשלת אחדות", אומר גיסין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון ופרס. סתירות קטנות
צילום איי פי
מומלצים