שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק ייפגש היום עם בוש
  נשיא מצרים יבקש מארה"ב להיות פעילה יותר בתהליך המדיני במזרח התיכון וייתכן שאף יבקש מבוש להזמין את ערפאת לביקור בוושינגטון

  נשיא מצרים חוסני מובארק, שייפגש היום (ב') עם נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, צפוי לבקר את המדיניות האמריקנית החדשה כלפי המזרח התיכון ולבקש מארה"ב למלא תפקיד פעיל יותר בתהליך השלום ולמנוע את קריסתו. לדבריו, "בשעה שיש הסלמה באלימות במזרח התיכון, ארה"ב אינה יכולה להסיר את ידיה ממה שקורה".
  מובארק מתכוון לבקש מבוש ללחוץ על ישראל כדי שתנקוט בצעדים שיאפשרו הרגעה באזור המזרח התיכון ולהבהיר לבוש כי רעיונות שארם א-שייח' להפסקת האלימות וחידוש המו"מ, שהושגו בין הרשות הפלסטינית והממשלה הישראלית הקודמת, יכולים להיות בסיס לחידוש ההידברות בין הצדדים. מובראק גם יאמר לבוש כי ישראל משתמשת בכוח מופרז נגד הפלסטינים.
  בפגישה צפוי מובארק גם לבקש הבהרות לגבי הידיעות כי ראש הממשלה אריאל שרון ביקש מהאמריקנים במהלך ביקורו בארה"ב, לפעול לצמצום הסיוע הכספי למצרים בגלל "תפקידה השלילי של מצרים בתהליך המדיני".

  "המצב עלול לצאת משליטה"

  בשיחה עם עיתונאים בצרפת, בה ביקר בדרך לארה"ב, אמר הנשיא המצרי כי המצב בשטחים עלול לצאת מכלל שליטה אם תימשך ההידרדרות. בהקשר זה, ייתכן שמובארק יבקש מבוש להזמין את יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, לביקור בוושינגטון. אמש התלונן השר לענייני פרלמנט ברשות הפלסטינית, נביל עמרו, על כך שבהתייעצויות שמקיים הממשל האמריקני עם מנהיגי האזור, בין היתר עם שרון בשבוע שעבר, עם מובראק היום ואחריו עם המלך עבדאללה, אין כל סימן שהאמריקנים מתכוונים לשמוע גם את דעתו של ערפאת על המצב באזור.
  במקביל לנושאים המדיניים, ייתכן שיעלה לדיון נושא מצבם של הנוצרים הקוקטיים במצרים, נושא מעצרו של פעיל זכויות אדם מצרי, בעל אזרחות אמריקנית, וייתכן שאף ישוחחו השניים בפגישה על עזאם עזאם, האזרח הישראלי העצור במצרים באשמת ריגול.
  בראיון לעיתון Newsweek שהתפרסם שלשום, אמר נשיא מצרים כי לפני ההצבעה בשבוע שעבר במועצת הביטחון של האו"ם, על ההצעה לשלוח משקיפים בינלאומיים לשטחים, ביקש מהאמריקנים לא להטיל וטו על ההצעה, אולם הווטו הוטל ומובארק הביע צער על כך. הנשיא המצרי הוסיף כי ייתכן שלאמריקנים אין תמונה אמיתית של מה שקורה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אי פי
  מובארק. ביקורת על האמריקנים
  אי פי
  צילום ערוץ 2
  פגישת בוש-שרון. מה ביקש שרון?
  צילום ערוץ 2
  מומלצים