שתף קטע נבחר

זעם בשמאל בעקבות מעשה החבלה של המתנחלים

יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, מזהיר מפני "התלקחות שתבעיר עולם ומלואו", המשטרה עשויה לבצע מעצרים, מועצת יש"ע מגנה והיישוב היהודי בחברון מבהיר כי פיצוץ בלון הגז בחנות הפלסטינית, "לא נעשה בידיעתנו"

תגובות פוליטיות נזעמות על התפרעות מתנחלי חברון אמש (יום א'), במהלכה פוצצו ע"פ החשד יהודים בלון גז השייך לחנות פלסטינית ובזזו את תכולתה.
מצה"ל נמסר כי הפיצוץ, שהיה סמוך לנקודת המשטרה באזור, סיכן את השוטרים, שחלקם חשו ברע וסבלו מפגיעות הדף קלות מאוד. במערכת הבטחון הדגישו כי רק בנס נמנע אסון כבד יותר.
המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד לפרשה, בהוראת המפקד האזורי, וייתכן שבהמשך השבוע ייעצרו גורמים הקשורים למעשה.

שריד: בחברון יושבים אנשים פרועים ומופרעים

יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, כתב לראש הממשלה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל מכתב שבו הוא מזהיר אותם ממה שהוא מכנה "ההפקרות האלימה בחברון ומורך הלב שתקף מפקדים בכירים מול השתוללות המתנחלים".
שריד מציין במכתביו כי גם הלילה בזזו מתנחלים חנויות של ערבים ופוצצו אותן וכי נמשכה ההתנכלות הקשה והמסוכנת לחיילים ולשוטרים. "בחברון יושבים אנשים פרועים ומופרעים שאינם בוחלים בשום אמצעי כדי להביא להתלקחות שתבעיר עולם ומלואו. השיתוק שאחז בכם, מטיל את כל כובד האחריות עליכם ואם עד לרגע זה אין עצורים מקרב המתנחלים, סימן שהחלטתם לעשות עצמכם שותפים גם לתוהו ובוהו וגם לתוצאותיו הרות האסון", כתב שריד.
יו"ר סיעת מרצ, זהבה גלאון, התחילה לאסוף חתימות כדי לכנס את הכנסת לדיון דחוף במהלך הפגרה, שיעסוק בהתנהגותם של מתנחלי חברון. לדברי גלאון "למעשי הבריונות האלימים שלהם נגד כוחות הביטחון והפלסטינים תושבי העיר, אין שום תירוץ או הסבר סביר, ואסור לנו כמדינת חוק לעבור לעל כך לסדר היום".

מועצת יש"ע: קוראת למשטרה לשים את ידה על "קומץ המזיקים"

דובר צה"ל מסר כי הוא רואה בחומרה את הפעולה האלימה והבלתי חוקית של המתנחלים. המשטרה אף צפויה לבצע מעצרים בקרוב, של חשודים הקשורים לאירוע.
ועד הישוב היהודי בחברון מגנה את התנהגות המתנחלים: "הפעולה נעשתה שלא בידיעתנו, בניגוד לדעתנו. אנו מביעים צער ומאחלים החלמה מהירה לכולם", מסר נועם ארנון, דובר היישוב היהודי.
מועצת יש"ע הודיעה בתגובה למעשה כי היא קוראת למשטרה לשים את ידה על "קומץ המזיקים שמוציאים שם רע לתושבים, ולהרחיקם מהעיר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מתנחלים בחברון. "תוהו ובוהו"
צילום ערוץ 2
ערן כהן
שריד. "תוצאות הרות אסון"
ערן כהן
מומלצים