שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ יוסי כץ מהעבודה נפגש ברמאללה עם ערפאת

  למרות האיסור על כניסת ישראלים לשטחי הרשות, נסע כץ לרמאללה - וסעד צהריים עם בכירים ברשות הפלסטינית

  חבר הכנסת יוסי כץ מהעבודה נפגש אתמול (ב') עם יאסר ערפאת ברמאללה. כץ נפגש גם עם אבו עלא וסעד ארוחת צהריים עם רבים מבכירי הרשות ובהם גם ג'יבריל רג'וב. כץ נכנס לרמאללה בניגוד לאיסור של מערכת הביטחון על כניסת ישראלים לשטחי הרשות. כץ סירב לפרט מה נאמר בשיחה. הוא אמר רק כי ערפאת לא הבטיח לו כי יקרא להפסקת האש אולם הוא מוכן להגיע להסדר שיחזיר את הצדדים לשולחן המו"מ. כץ דיווח על פגישתו ללשכת רה"מ ולשורה של אישים פוליטים.
  לביקור היו אמורים להצטרף חברי כנסת ממר"צ ומהעבודה אולם בשל האיסור, הוחלט לבסוף כי רק כץ ייפגש עם ערפאת. לכץ יש חסינות, מתוקף היותו חבר כנסת. ואולם ח"כ בני אילון מהאיחוד הלאומי דרש הערב להסיר את חסינותו של כץ. "הוא מהווה דוגמה שלילית לאזרחים תמימים שיכולים לאבד את חייהם בלינץ'", אומר אילון.
  כץ טוען מנגד כי הוא תרם בביקורו לתהליך השלום ולמניעת האלימות, ולכן ביקורו אף יכול לחסוך חיי אדם.
  ח"כים בימין אמרו כי אם יתברר שכץ עבר על החוק, הם ישקלו לבקש את הסרת חסינותו.
  במוצאי שבת נפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת , שלושת חברי הכנסת של חד"ש מוחמד ברכה, תמר גוז'נסקי ועיסאם מחול.
  חברי הכנסת אומרים כי ידו מושטת לשלום וכי הוא מעוניין לפגוש כמה שיותר אנשי ציבור, חברי כנסת ואישי רוח ישראלים כדי להסביר להם את עמדתו.
  חברי הכנסת של חד"ש אומרים כי ערפאת אמר להם שהוא מעונין ביוזמה המצרית-ירדנית, שעיקריה הם הפסקת האש, השבת הביטחון לשני העמים בהתאם להסכם שארם א-שייח, יישום כל ההסכמים החתומים בין ישראל לבין הרשות, וחזרה מיידית לשולחן המו"מ לדיון על הסדר הקבע.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים