שתף קטע נבחר

מחריפה המחלוקת בעבודה על מינוי היו"ר הזמני

בעקבות הליך בחירת היו"ר הזמני, שהפך ארוך ומסורבל, ייתכן שלא יהיה כל טעם לבחור יו"ר זמני לתקופת זמן קצרה. מקורבי ביילין דורשים זרוז ההליכים ואילו רענן כהן מעדיף לשמור את הסמכויות בידיו

ועדת החוקה של מפלגת העבודה החליטה אתמול (ב'), כי מרכז המפלגה הוא שיחליט אם יש לבחור יו"ר זמני למפלגה, אם לאו.
אם יחליט המרכז, שיש לבחור יו"ר, זמני הוא יתכנס בשנית, כדי לקבוע את הכללים לפיהם תתנהל הבחירה. בפרק הזמן שבין שני כינוסי המרכז, תתכנס לשכת המפלגה, מה שיהפוך את תהליך בחירת היו"ר הזמני לארוך ומסורבל, כמעט בלתי אפשרי. על פי ההערכות, עד שייבחר היו"ר הזמני, יוותרו כארבעה חודשים עד לבחירת היו"ר הקבוע.
מקורביו של ביילין, השואף להתמנות ליו"ר זמני, מותחים ביקורת על מה שהם מכנים, הסחבת שבה נוקטת מפלגת העבודה ובראשה המזכ"ל רענן כהן, שנועדה, לטענתם, למנוע את בחירתו של ביילין, ייתכן שלא ממניעים אישיים נגדו, אלא מרצונו של המזכ"ל כהן להחזיק בידיו את הסמכויות לזמן ארוך יותר.
מקורביו של כהן אינם מכחישים את טענותיהם של אנשי ביילין. אמש, בכנס של מפלגת העבודה לרגל חג הפסח, פירט רענן כהן שורה של צעדים בהם נקט, ושלדבריו, נועדו לחזק את המפלגה לאחר התבוסה. כהן ציין בין היתר פתיחת שני סניפים חדשים, הקמת חטיבת עולים, פעילות לשינוי שם הסיעה מ"ישראל אחת" ל"סיעת העבודה ומימד" והצבת מועמד לבחירות להסתדרות.
נזכיר, כי על מנת לזרז את בחירתו של ביילין ליו"ר זמני, אספו מקורביו למעלה מ-100 החתימות הדרושות, בכדי לכנס את מרכז המפלגה בדחיפות. גם התק"מ נחלץ לעזרתו של ביילין והפנה כמה וכמה פעמים מכתבים למזכ"ל העבודה בדרישה לזרז את הליך בחירת היו"ר הזמני. גם יו"ר עיריית מעלות, שלמה בוחבוט, אסף למעלה מ-500 חתימות לאותה המטרה אולם, בכוונתו לקדם בכך את בחירתו של פרס ליו"ר הזמני.

לפנייה לכתב/ת
גלי תיבון
רענן כהן. מעוניין להחזיק בסמכויות
גלי תיבון
דודו פריד
יוסי ביילין. מעוניין לזרז את ההליך
דודו פריד
מומלצים