שתף קטע נבחר

ש"ס ביטלה את עצרת חג הפסח בשל המצב הביטחוני

הרב עובדיה יוסף הורה לבטל את העצרת, שתדרוש אבטחה של כוחות ביטחון גדולים, "על חשבון מטלות חשובות יותר בימים אלה". מקורבי דרעי טוענים, כי הנהגת ש"ס חוששת מנוכחות מצומצמת של תומכים

תנועת ש"ס החליטה אמש (ב') לבטל את עצרת חג הפסח, שתיכננה לקיים ביום ב' הקרוב בגן סאקר בירושלים. לראשי תנועת "אל המעיין", האחראים על האירוע נמסר, כי הרב עובדיה יוסף הוא שהורה לבטל את האירוע בעקבות המצב הביטחוני. "אירוע זה היה מצריך השתתפות של כוחות ביטחון גדולים, על חשבון משימות ומטלות חשובות יותר בימים אלה", נמסר בשם הרב יוסף.
מדי שנה בחול המועד פסח ובחול המועד סוכות נוהגת ש"ס לערוך אירועים המוניים של "עליה לרגל והקבלת פני רבו". בדרך כלל הופכים אירועים אלה למפגן כוח פוליטי של תנועת ש"ס. עשרות אלפי אנשים מקיימים את מנהג העלייה לרגל לירושלים ואת מנהג "הקבלת פני רבו" לכבודו של הרב עובדיה יוסף.
אנשי מחנה דרעי ביקרו את ההחלטה לבטל את העצרת ואמרו, כי "מאז כניסתו של דרעי לכלא, הנהגת ש"ס חוששת לקיים את מנהג העלייה לרגל מהפחד שלא יגיעו מספיק אנשים". עוד טענו מקורביו של דרעי, כי "ההנהגה הנוכחית של ש"ס חוששת לבוא במגע עם הקהל שלה", וכי יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, "חושש לא ממחבלים אלא מכך שתופעת קריאות הבוז שקיבל לאחרונה בעצרת ביד אליהו, תחזור על עצמה".
אריה דרעי יזכה לחופשה מהכלא ויחגוג, ככל הנראה, את ליל הסדר בחיק משפחתו המורחבת בהר כנען, בסמוך לצפת.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. התחשבות בכוחות הביטחון
מומלצים