שתף קטע נבחר

התקדמות במגעים להצטרפות המפד"ל לממשלה

ראש הממשלה שרון מעדכן בימים האחרונים את יו"ר המפלגה יצחק לוי אישית במצב המדיני-ביטחוני ומבקש ממנו להיכנס לקואליציה. אם תיכנס המפד"ל לממשלה - לוי יהיה שר הממונה על ההתיישבות. הרב לוי בתגובה: "אין כרגע הצעה שאני יכול להביא למוסדות המפד"ל"

התקדמות במגעים לכניסת המפד"ל למממשלה: מקורבים למשא ומתן טוענים כי בימים האחרונים מתנהלים מגעים אינטסיביים בין הצדדים וככל הנראה יושג הסכם בקרוב.
שלשום נפגש ח"כ נחום לנגנטל (מפד"ל) עם השר צחי הנגבי, ראש לשכת שרון, אורי שני ומזכיר הממשלה, גדעון סער ובפגישה סוכמו, ככל הנראה, העקרונות להצטרפות המפד"ל לממשלה.
בפגישה הוסכם כי יו"ר המפד"ל, יצחק לוי, ימונה לשר האחראי על ההתיישבות, לחבר הקבינט ולסגן ראש הממשלה. במפד"ל דורשים שר נוסף, סגן שר ויו"ר ועדה, אולם כפי שהסכימו להתפשר על תפקידו של לוי, הם מוכנים לגלות גמישות גם בהמשך.
גורמים במפד"ל מדווחים כי ראש הממשלה התקשר ללוי בשבוע שעבר וביקש לעדכנו אישית במצב המדיני - בטחוני. "אני רוצה אותך בקבינט", אמר שרון ללוי וביקש ממנו לחבור לקואליציה הרחבה. בימים האחרונים מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין הצדדים וככל הנראה יושג הסכם בקרוב.
יו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי, הכחיש את הדברים ואמר כי "אנחנו לא קרובים לסיכום". לדבריו, "כרגע אין הצעה שאני יכול להביא אותה למוסדות המפד"ל. יש כל הזמן רחש מצד הליכוד - אבל אין הצעה ממשית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
"אין הצעה ממשית". לוי
זום 77
צילום אי פי
מתקשר לעדכן. שרון
צילום אי פי
מומלצים