שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רובינשטיין מסתייג משליחות עומרי שרון לערפאת
  בעקבות הפגישה שהתקיימה בתחילת השבוע ברמאללה פירסם היועץ המשפטי לממשלה הבהרה לפיה יש להימנע מהעסקת קרובי משפחה בשליחות מדינית וכן להימנע מהעסקת אנשים שיש בשליחותם ניגוד אינטרסים

  היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הסתייג היום (ה') מפגישתם של עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה, ויוסי גינוסר עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ברמאללה.
  בעקבות הפגישה שהתקיימה בתחילת השבוע ברמאללה הבהיר רובינשטיין, כי יש להימנע מהעסקתם של קרובי משפחה וכן להימנע ממצב של ניגודי אינטרסים (יוסי גינוסר).
  לעניין העסקתו של עומרי שרון בשליחות הממשלה הבהיר רובינשטיין עם כינון הממשלה, שעומרי שרון לא יוכל למלא כל תפקיד רשמי במשרד ראש הממשלה. בהודעה שפירסם היועץ המשפטי נאמר, כי "יש להימנע ממצב של שילוב בין קרבת משפחה לבין מילוי של שליחויות נמשכות שלא כעובד מדינה, כשבפועל מבלי לפגוע עלול האיש להפוך בדרך זו למוקד פעילות במערכת".
  בעניינו של איש העסקים, יוסי גינוסר, מזכיר רובינשטיין כי גם בעבר הסתייג ממעורבותו של גינוסר במשא ומתן, בשל החשש לניגוד עניינים בין שליחותו בענייני המדינה לבין עניינים פרטיים.
  רובינשטיין אומר, כי בעקבות שליחתו של גינוסר למספר פגישות עם ערפאת על ידי ראש הממשלה הקודם והגדרת ראש הממשלה ברק את המקרים כ"מקרים של פיקוח נפש", הובהר כבר בעבר, כי שליחתו של גינוסר תתבצע רק במקרה "בו מדובר בפיקוח נפש אמיתי, הצלת נפשות כפי שאולי נראה היה באוקטובר אשתקד".
  לדברי רובינשטיין, "חלוף הזמן מפחית מן המשמעות של אמירת 'פיקוח נפש' לגבי שליחויות מר גינוסר ועלינו להימנע מלשדר נורמות של מדינות וישויות שאיננו רוצים להימנע על קהלן בעניינים ערכיים. הסדר ניגוד עניינים לאדם הממלא שליחות ממלכתית הוא דרישה אלמנטרית. מבלי לפגוע בשום אדם, לדברים אלה יש אפקט מצטבר משפטי ומוסרי".
  בשולי הדברים מבקש היועץ המשפטי להדגיש, כי הוא רואה חשיבות בקיומו של שליח להנהגת הרשות הפלסטינית, אך הוא אומר שחשוב שייבחר לכך אדם שמסגרת שליחותו תהיה כמקובל במדינות מתוקנות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום דודו פריד
  עומרי שרון. בן משפחה בשליחות מדינית
  צילום דודו פריד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  יוסי גינוסר. ניגוד אינטרסים
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים