שתף קטע נבחר

איתן תוקף - תומכי נתניהו מארגנים כנס

התקפה חריפה של ח"כ מיכאל איתן על נתניהו: "כראש ממשלה הוא השתמש בנורמות פסולות, והצגת מועמדותו תגזול מהעם את התקווה". מקורבי נתניהו מארגנים בתגובה כנס תמיכה בראש הממשלה לשעבר

"לבנימין נתניהו אין סיכוי לנצח את ברק", כך אמר היום (יום ה') ל-ynet ח"כ מיכאל איתן (ליכוד). לדבריו, "אסור לנתניהו להתמודד על ראשות הליכוד".
במאמר חריף שיתפרסם מחר בעיתון "מקור ראשון", תוקף איתן את נתניהו וטוען כי הוא הרס את הליכוד, וכראש ממשלה השתמש בנורמות פסולות ובציניות.
במכתב פונה איתן לנתניהו וכותב "בהצגת מועמדותך אתה גוזל מהעם את התקווה. התמודדות חוזרת בינך לבין ברק עלולה לדרדר את כל המערכת הפוליטית לשפל מסוכן". איתן אומר היום ל-ynet כי הגיעו אליו תגובות נזעמות מכמה מחבריו בליכוד, בעקבות פרסום המכתב, אך הוא לא מתחרט על מה שכתב. "לפעמים האמת קשה לכל הצדדים, אבל אין מנוס מלומר אותה. אם אני לא הייתי מעלה את נקודות התורפה של מועמדות נתניהו, מישהו אחר כבר היה עושה את זה. עדיף שזה יהיה מישהו מתוך הליכוד", אמר.
לדברי איתן, "כבר עכשיו פעילותו של נתניהו, שאינה מתואמת עם אריק שרון, גורמת נזק לליכוד". הוא הוסיף, "מועמדותו של נתניהו תכשיל את רצון המחנה הלאומי כולו להפיל את ברק". לדבריו, הבוחר הישראלי לא יתלהב להחליף את ברק במועמד שהודה בעצמו לפני פרק זמן קצר כי נכשל. "הליכוד חייב להציג מועמד חדש עם תקווה", אומר איתן.
דבריו של איתן מעוררים כאמור סערה בליכוד. אריאל שרון סירב להגיב, אולם מקורבי נתניהו אומרים כי מי שיוצא נגד נתניהו עושה זאת ממניעים אגואיסטים בלבד, ומכשיל את המחנה הלאומי כולו. מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי הביקורת נגד נתניהו הינה "חסרת בסיס ומצערת". לדבריהם, נתניהו הציע לשרון לעדכנו בתוכן הפגישות שקיים לאחרונה, והוא ישמח לעשות כן בכל עת.
וכבר היום מארגנים תומכי נתניהו כנס תמיכה באריאל, זאת עקב מה שמכנה חיים כהן תומך נתניהו , "ההשתלחויות חסרות הבסיס נגד נתניהו". כהן אומר כי בכירים בליכוד מנסים לפלג את התנועה. לדבריו, בכנס היום תצא קריאה ברורה למנהיגי הליכוד להתעלות מעל המניעים האישיים ולתמוך בנתניהו.
כהן טוען כי נתניהו כועס על כך שבעודו נמצא במצב אישי רגיש, בטרם הוחלט בפרקליטות אם להעמידו לדין, חבריו בליכוד מתנהגים בצורה פוגעת.
לכנס התמיכה שיתקיים בבית פרטי, יגיעו צעירי ליכוד מהאזור, פעילי מרכז ואולי גם ראש עירית אריאל, רון נחמן. כהן אומר כי הוא מצפה שגם חברי כנסת יגיעו לאירוע, אך הם טרם אישרו את הגעתם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
איתן. נזק לליכוד
ארכיון ידיעות אחרונות
שאול גולן
נתניהו. מעדכן את שרון?
שאול גולן
דודו פריד
שרון. מאוים?
דודו פריד
מומלצים