שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש לעבדאללה: האלימות צריכה להיפסק לפני חידוש המו"מ
  בפגישה עם המלך עבדאללה בוואשינגטון אמר הנשיא כי "ארצנו מעוניינת בעבודה עם כל הצדדים, אולם ראשית על האלימות להיפסק". הוא פנה למנהיגי ערב להפעיל את השפעתם להפסקת האלימות

  בפגישה עם מלך ירדן עבדאללה, אמר אמש (ג') הנשיא ג'ורג' בוש כי חידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים תלוי בהפחתת האלימות באזור.
  עבדאללה בא לוואשינגטון כדי לשכנע את בוש והממשל האמריקני לקחת חלק פעיל יותר בחידוש שיחות השלום. בוש אמר לאחר הפגישה כי "ארצנו מעוניינת בעבודה עם כל הצדדים. אולם, לדבריו, "ראשית על האלימות להיפסק".
  בוש פנה במסר למנהיגי ערב התומכים ביו"ר הרשות יאסר ערפאת ובפלסטינים במאבקם נגד ישראל ואמר כי חשוב שכל הצדדים יעשו שימוש בהשפעה שלהם כדי להפסיק את האלימות.
  המלך אמר לנשיא כי "אני מאמין ששנינו מחויבים להשיג שלום ויציבות באזור".
  קודם לכן אמר עבדאללה בראיון עיתונאי כי "אם ישראל והפלסטינים רוצים עזרה ממדינות אחרות, הם חייבים לעבוד ולהראות לארה"ב ולעולם שכדאי להם להיכנס למעורבות בתהליך".
  הוא הוסיף כי "הממשל האמריקני חש, ואני מאמין שבצדק, כי שני הצדדים צריכים לשבת יחדיו ולהוכיח שהם מוכנים לקחת את הסיכון לנוע קדימה, עד לנקודה שבה האמריקנים יהיו שם כדי לעזור להם". הוא הביע גם תמיכה בחידוש שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לרשות.
  בפגישה בין בוש לעבדאללה נדון גם מצבה הכלכלי של ירדן. בוש אמר כי ממשלו יעשה מה שביכולתו, בשיתוף הקונגרס, כדי להשיג הסכם סחר חופשי בין ירדן לארה"ב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום אייפי
  בוש. מסר למנהיגי ערב
  צילום אייפי
  צילום: סיגמה
  עבדאלה. דורש מעורבות אמריקנית גדולה יותר
  צילום: סיגמה
  מומלצים