שתף קטע נבחר

ביילין עתר נגד "הסחבת" של רענן כהן

יוסי ביילין, המעוניין לשמש יו"ר זמני של העבודה, טוען כי מזכ"ל המפלגה מפר את החלטת ועדת החוקה במפלגה, שקבעה כי המרכז יכריע בשאלת מינוי היו"ר הזמני. ביילין טוען שכהן נוקט "סחבת" בהליכים למינוי היו"ר הזמני. בינתיים מתחמם גם המירוץ על תפקיד היו"ר הקבוע: ח"כ חיים רמון אמור להודיע על מועמדותו מייד לאחר החג, וגם שלמה בן עמי שוקל להציג מועמדות

השר לשעבר יוסי ביילין, המעוניין לשמש כיו"ר זמני של מפלגת העבודה, עתר למוסד לבירור עתירות של המפלגה נגד המזכ"ל, השר רענן כהן. ביילין טוען שכהן מפר את החלטת ועדת החוקה של המפלגה, שקבעה לפני כמה ימים כי מרכז המפלגה יחליט האם הוא מעוניין ביו"ר זמני.
על פי חוקת מפלגת העבודה, בטרם יכונס המרכז יש לכנס את לשכת מפלגת העבודה. ביילין טוען שכהן קבע את ישיבת הלשכה לתאריך מאוחר מדי - 3 במאי. לדבריהם, קביעת תאריך כה מאוחר היא "סחבת" של ההליכים הפרוצדורליים, שיהפכו את נושא היו"ר הזמני לבלתי רלבנטי, מכיוון שהיו"ר הקבוע של המפלגה ייבחר בבחירות שייערכו בתחילת ספטמבר השנה.
אם המוסד לבירור עתירות ידחה את עתירתו של ביילין, הוא עשוי לפנות לבית משפט מחוזי, כפי שמתירה חוקת המפלגה.
מלשכתו של השר כהן נמסר כי "בשל החג נקבע התאריך שנקבע, וזהו תאריך המקובל על כל אנשי המפלגה, אלא אם יימצאו מספיק אנשים שיאמרו אחרת".

מתחמם המירוץ על תפקיד היו"ר הקבוע

בעוד המירוץ על תפקיד היו"ר הזמני במפלגת העבודה מגיע לשיאו, מתחיל להתחמם גם המאבק על תפקיד היו"ר הקבוע. לח"כ חיים רמון, האמור להודיע על מועמדותו מייד לאחר החג, מצטרף גם ח"כ שלמה בן עמי, ששוקל להציג מועמדות. בן עמי התלבט בחודשים האחרונים בנושא וניסה לבדוק את מצבו הן באמצעות סקרים והן דרך מפגשים עם חברי העבודה והוא סבור שיש לו סיכוי לא רע לזכות בבכורה. בעוד כמה ימים גם הוא אמור להודיע אם יתמודד.
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שכבר הודיע על מועמדותו, יערוך הערב כנס פוליטי ראשון במגזר הערבי שיתקיים בערערה. בן אליעזר יאמר למאות המשתתפים שהוזמנו כי הוא מאמין שבמהומות אוקטובר נגרם עוול לערביי ישראל, בעקבות מות 13 מהם מאש כוחות הביטחון. עם זאת, בן אליעזר נזהר בדבריו על הנושא והוא נמנע מלתקוף את המשטרה מחד ואת הערבים מאידך.
בן אליעזר גם יאמר לערבים כי יש לו "תכנית חומש" שתגרום לחזרתם של אלפי פורשים ערבים למפלגת העבודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
ביילין. בניגוד לחוקה
דודו פריד
צילום צביקה טישלר
כהן. רוב החברים החליטו
צילום צביקה טישלר
צילום: חגי אהרון
בן עמי. יתמודד?
צילום: חגי אהרון
מומלצים