שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערפאת נתן הסכמתו להמשך המגעים עם ישראל והאמריקנים
  יו"ר הרשות דן עם שר החוץ הירדני, שביקר ברמאללה, בתוצאות ביקורו של המלך עבדאללה בוושינגטון. המצרים מאמינים שהיוזמה הירדנית מצרית תביא לחידוש הדיאלוג בין הישראלים לפלסטינים ומאשימים את ישראל בדחייתה

  יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, דן אתמול (ה') ברמאללה עם שר החוץ הירדני, עבד אל אילה חטיב, בתוצאות ביקורו של מלך ירדן עבדללה השני בוושינגטון.
  ערפאת וחטיב דנו ביוזמה הירדנית מצרית להפחתת האלימות ולחידוש השיחות המדיניות בין ישראל לרשות. מקורות פלסטינים מסרו, שעראפת נתן את הסכמתו להמשך המגעים עם ישראל ועם האמריקנים, כדי לקדם את היוזמה המדינית שלהם. חטיב העביר לעראפת איגרת מהמלך הירדני.
  בשיחה עם עיתונאים שב והאשים שר החוץ המצרי, עמרו מוסא, את ישראל בהכשלת היוזמה הירדנית מצרית. לדבריו, היוזמה המדוברת יכולה להוות בסיס לפתרון כל הסוגיות השנויות במחלוקת בין הצדדיים, ולהביא לחידוש המשא ומתן. לטענתו, ישראל ממשיכה להסלים את האלימות נגד הפלסטינים ולהקשות על כל אפשרות לחידוש הדיאלוג בין הצדדים.
  אתמול שב והכחיש יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, כי הרעיונות שהציג עומדים במרכזו של משא ומתן בין ישראל ובין הרשות. לדבריו, הוא אינו מנהל משא ומתן אישי עם נציגים ישראלים ואינו עומד מאחורי יוזמה מדינית כלשהי. יחד עם זאת שב אבו עלא והציג את רעיונותיו להפסקת האלימות ולחידוש המשא ומתן.
  חלק מרעיונותיו של אבו עלא הינם: הודעה ישראלית על הפסקת הבנייה בהתנחלויות ועל הפסקה מדיניות החיסולים, הסגת הישראלים לעמדות שאיישו לפני פרוץ האינתיפאדה, שיחרור כספי הרשות המוקפאים על ידי ישראל, והכרה ישראלית בעקרונות תהליך השלום והחלטות האו"ם הרלוונטיות.
  סאיב עריקת, מבכירי הרשות, תקף אתמול את ראש הממשלה, אריאל שרון. "כל מי ששותק לנוכח הפשעים של ראש הממשלה הקיצוני, אריאל שרון, הוא שותף לישראל בפעולות הטרור שהיא מנהלת נגד הפלסטינים", אמר עריקת. לדבריו, השתיקה האמריקנית על "הפשעים הישראלים" נותנת אור ירוק לשרון להמשיך בפשעיו נגד הפלסטינים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  אבו עלא. לא מנהל מו"מ אישי
  צילום: איי אף פי
  מומלצים