שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נביל עמרו: פרס מכהן בממשלה כשליח בלבד
  השר לענייני פרלמנט ברשות הפלסטינית: "פרס הפך לאדם בלתי מוגדר, שמתעסק בפגישות עם הרב עובדיה יוסף, ורק חסר שיתחיל להוציא הודעות משותפות עם הרב הזה, שקרא להפגיז את הערבים בטילים"

  השר לענייני פרלמנט ברשות הפלסטינית, נביל עמרו, מהאנשים המקורבים ליו"ר הרשות, יאסר ערפאת, אומר ל-ynet כי הפלסטינים מאוכזבים מאוד משר החוץ, שמעון פרס, "המכהן בממשלה הנוכחית על תקן שליח בלבד". לדברי עמרו, "פרס הפך לאדם בלתי מוגדר, שמתעסק בפגישות עם הרב עובדיה יוסף, ורק חסר שיתחיל להוציא הודעות משותפות עם הרב הזה, שקרא להפגיז את הערבים בטילים".
  עמרו הגיב גם על דבריו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בריאיון ל"הארץ", שבו אמר בין היתר כי לא יסכים לפינוי אף התנחלות במסגרת ההסכמים עם הפלסטינים. "שרון יכול להגיד מה שהוא רוצה", אמר עמרו, "אנו מצדנו עומדים על כך שאת המדינה הפלסטינית נקים על כל השטחים שנכבשו ב- 67', כולל ירושלים, ולא יהיה כל פתרון אחר".
  עמרו הוסיף כי "הבכירים הישראלים מוציאים מדי בוקר וערב הצהרות המיועדות לקיצוניים ולמתנחלים, ואין צורך להתרגש מכך, אבל זה בהחלט מצביע על הכוונות של שרון בנוגע לרצונו להביא לרגיעה ולהגיע להסכם שלום".
  לדברי עמרו, דברי שרון מעידים על בלבול והססנות וחוסר ידיעה כיצד להתמודד עם המצב. "בבוקר אנו שומעים דבר אחד מהישראלים, ובערב דבר אחר. פרס אומר דברים, ושרון אומר דברים אחרים. השאלה היא האם הבלבול הוא אכן תוצאה של המצב שאליו נקלעו הישראלים או שזהו מהלך מתוכנן על ידם כדי למשוך זמן ולהסלים את אלימותם נגד הפלסטינים".
  עמרו טען כי בפגישות הביטחוניות ישראל לא העבירה כל דרישות ביטחוניות, מהסיבה הפשוטה שהרשות לא מוכנה לקבל שום דרישות כאלה, "לא מעצר מבוקשים ולא שום דבר אחר. הם אלה שצריכים לעשות את כל המאמצים כדי להביא להורדת רמת ההסלמה. הם לא במצב להעביר לנו דרישות".
  עמרו האשים את ישראל בניהול מסע הסתה פרוע נגד ערפאת והפעלת לחצים כבדים על הממשל האמריקני כדי שלא תתקיים פגישה בין הנשיא בוש וערפאת. "פגישה כזו אינה מטרה בפני עצמה, אך דברים לא יתקדמו בלעדיה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים