שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלבנון תוקפים את פעולת חיזבאללה בהר דוב
  עיתונו של ראש הממשלה, רפיק אל-חרירי, תוקף בחריפות חסרת תקדים את החיזבאללה על הפעולה שביצע בהר דוב, ממנה נהרג סמ"ר אלעד ליטוק. "האם מצבה של לבנון יכול לסבול פעולה כזו?" כותב העיתון

  תחת הכותרת "חוות שבעא: פעולת העיתוי הגרוע", תוקף הבוקר (יום א') באופן קשה וחסר תקדים העיתון הלבנוני אל-מוסתקבל, שבבעלותו של ראש הממשלה רפיק אל חרירי, את פעולת החיזבאללה אתמול בהר דוב בה נהרג סמ"ר אלעד ליטוק.
  העתון כותב כי הממשלה לא תוכל לשבת בשקט נוכח פעולות כאלה, המסכנות את האינטרסים הלבנונים. המאמר נפתחת בשאלות רבות, בהן: "מדוע בחרה ההתנגדות האיסלאמית בביצוע פעולה כזו, דווקא בעיתוי הזה? מהם החשבונות הפנימיים והחיצוניים שעליהם התבססה ההתנגדות כשהחליטה לבצע את הפעולה? מהי התועלת ברמה הלאומית ומהם שיקולי הרווח וההפסד שראתה ההתנגדות שהחליטה על הפעולה? האם מצבה של לבנון היום יכול לסבול פעולה כזו על כל השלכותיה הכלכליות, המדיניות והחברתיות? האם הפעולה היא החלטה חכמה, שמשתלבת עם האינטרסים העליונים של לבנון? האם הפעולה הזו נהנית מקונצנזוס לאומי כפי שנהנתה ההתנגדות בפעולותיה לשחרור דרום לבנון?"
  הפרשן הפוליטי של העיתון כותב כי "הנצחון הגדול נגד הכיבוש ושחרור מרבית שטחי דרום לבנון הם נצחון לכל הלבנונים, לכן זכות השמירה על הנצחון שייכת לכל הלבנונים ואף גורם לא יכול להחליט עבורם על צעד שיכול לזעזע את הנצחון ולפרק את הקונצנזוס הלאומי שהוא הביא".
  באיום מרומז לחיזבאללה כותב אל-מוסתקבל כי הממשלה הלבנונית, שהיא תוצר של רצון הציבור, לא יכולה להשאר במעמד של מתבוננת מהצד נוכח פעולות שעלולות לסכן את האינטרסים של הלבנונים: "אחריותה של הממשלה בהקשר זה היא לא פחות מאחריותה לפעול לשחרור מה שנשאר כבוד מהאדמה הלבנונית. ההתנגדות צריכה להיות גורם חיובי במסגרת מדיניות הממשלה לשחרור האדמות שנשארו כבושות בלבנון ובמסגרת התגובה על כל תוקפנות ישראלית אפשרית, אך לא להיות גורם מטרפד".
  לעומת דברים אלה, אומר לאל-מוסתקבל גורם בכיר בחיזבאללה, שהפעולה אתמול היא מסר לישראל שאומר כי ההתנגדות לא נפסקה, וכי היא תימשך: "הפעולה בוצעה כיוון שבהתנגדות האיסלאמית ראינו שהתנאים בשטח והתנאים המדיניים מתאימים לפעולה כזו". בראיונות לתקשורת הערבית אתמול לאחר הפעולה לא הכחישו נציגי החיזבאללה כי הפעולה היא גם במסגרת הסיוע המורלי שמבקש החיזבאללה להעניק לפלסטינים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  סמ"ר אלעד ליטוק. נהרג בהר דב
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: איי אף פי
  רפיק אל חרירי. נגד חיזבאללה
  צילום: איי אף פי
  מומלצים