שתף קטע נבחר

הכנסת תדון מחר בנושא המילואים - הממשלה לא

ראש הממשלה, אריאל שרון, החליט לדחות את הדיון עד לקבלת חוו"ד של צה"ל בנושא. קבוצת המאבק רואה בכך הפרת הבטחה מצד ראש הממשלה

מבדיקה שערך מזכיר הכנסת עולה כי 23 הצעות חוק העוסקות בהטבות לחיילי מילואים נמצאות בפני הכנסת. חלק מהצעות החוק לא הגיעו אפילו לקריאה טרומית, אלא רק הונחו על שולחן הכנסת.
נציגי התאחדות הסטודנטים וחברי תנועת התעוררות נפגשו היום (א') עם שר האוצר, סילבן שלום. בתנועת התעוררות מרוצים מהפגישה, אבל בהתאחדות הסטודנטים מטילים ספק בהצלחתה.
"שר האוצר נראה מאד רציני, והראה נכונות טובה", אמר בועז נול, יו"ר התעוררות, ואילו גיא קלנר, נציג הסטודנטים בחר לציין דווקא את הסעיפים אותם הגדיר שר האוצר "בעיתיים ליישום" כגון: חישוב יום מילואים לסטודנטים על פי השכר הממוצע במשק ולא על פי שכר המינימום, החזר ימי מילואים על פי חישוב של 30 ימים בחודש ולא על פי 22 ימים בחודש, כנהוג היום. גם לחישוב נקודות הזיכוי במס נתן שר האוצר תשובה שלילית.
איתי בן חורין, חבר התעוררות, שנכח בפגישה, אמר "אנחנו מבקשים שייתיחסו אלינו כמו אל מפלגה חרדית המאיימת לפרוש מהקואליציה. אנחנו הבלם שעוצר אנשים שבאו לאוהל המחאה ואמרו 'השתמטות עכשיו'".
שר האוצר אמר בסיום הפגישה, כי הבעיה התקציבית היא קשה נוכח כוונת האוצר לקצץ בתקציב. "אין לנו כוונה למרוח את העניין ואני מאמין שאם זה ייעשה בדרך נכונה משני הצדדים, נוכל להגיע למכנה משותף למרות שיהיו כאלה שיטענו שאפשר לעשות יותר", אמר שלום.
מחר צפוי שר האוצר להיפגש עם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לדון בשיפור מצבם של אנשים המילואים. הממשלה, לעומת זאת, לא תדון מחר בישיבתה השבועית בחיילי המילואים, מאחר שראש הממשלה מעוניין לקבל את חוות דעתו של צה"ל בנושא טרם הדיון. נציגי הסטודנטים בהתעוררות רואים בביטול הדיון ביזוי והפרת הבטחה שניתנה להם על ידי מקורביו של ראש הממשלה, שטענו כי שרון מייחס לנושא חשיבות עליונה.
עם זאת, מחר יערכו בכנסת מספר פגישות בנושא שירות המילואים. ועדת החינוך של הכנסת תתכנס לדון בנושא בנוכחות נציגים של משרדי האוצר והביטחון, נציגי המאבק ייפגשו עם ראשי סיעות הקואליציה, עם יו"ר הכנסת, בורג, ועם סיעות מרצ והעבודה.
גם בישיבת פורום שרינו של מפלגת העבודה, שנערכה היום, דנו בנושא שירות המילואים. מזכ"ל העבודה, השר רענן כהן, דרש להיות השר הממונה מטעם המפלגה על נושא המילואים. כהן טען שמדובר בנושא אזרחי ולכן אין הכרח שהוא יופקד בידיו של שר הביטחון, בן אליעזר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
בועז נול. מרוצה מהתוצאות
שאולי שם טוב
שאולי שם טוב
אוהל התעוררות
שאולי שם טוב
מומלצים