שתף קטע נבחר

ש"ס מציגה: חוק סיוע לחיילי המילואים

יאיר פרץ, יו"ר סיעת ש"ס, מגיש הצעת חוק לסיוע לחיילי מילואים, בין היתר באמצעות מתן נקודות זיכוי במס הכנסה והנחה במסי הארנונה. בועז נול מתנועת התעוררות: "זו עזות מצח. פרץ וחבריו תמכו בפטור לבחורי ישיבות , אחת הסיבות לתחושת הפרייאריות של חיילי המילואים"

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, יניח מחר (יום ב') על שולחן הכנסת הצעת חוק "סיוע לחיילי המילואים". הצעתו של פרץ מבוססת על עמדות תנועת התעוררות, שחלק נכבד ממאבקה הוא בעניין גיוס החרדים לצה"ל. הסעיפים המרכזיים בהצעת החוק של ח"כ פרץ הם: תגמול לחיילי מילואים על ידי הוספת נקודות זיכוי במס הכנסה, בהתאם למספר ימי המילואים שמשרת החייל, הנחה במסי הארנונה, החזר גמול מילואים החל מהיום הראשון לשירות ופטור מדמי נסיעה בתחבורה הציבורית.
בנוסף מציע ח"כ פרץ, שציין ששימש במשך שנים רבות כשליש גדודי ביחידת חי"ר במילואים, כי יש צורך במתן הטבות במס למעסיקים עבור כל עובד שמשרת במילואים.
יו"ר תנועת התעוררות, בועז נול, אמר בתגובה להצעת החוק החדשה כי הוא "אמנם מרוצה מזה שיאיר פרץ בחר להתחשב בחיילי המילואים, אך יש פה עזות מצח, כיון שיאיר פרץ וחבריו, שתמכו בחוק הפטור לבחורי ישיבות הן אחת הסיבות המרכזיות שהולידו את תחושת הפראייריות של חיילי המילואים".
נול הוסיף כי "עם כל הכבוד לפרץ, שאף אחד לא יחשוב שבאמצעות מתן הטבות ותגמולים יורידו את הנושא הערכי והמוסרי, כלומר החלוקה בנטל והלחימה בהשתמטות גם של החרדים וגם של החילונים".
ואילו יו"ר ש"ס אלי ישי אמר הערב כי הוא תומך בדרישת חיילי המילואים להטבת תנאי שירותם ולתגמול הגון יותר. "הניסיון לחבר בין סוגיית בני הישיבות לדרישות חיילי המילואים אינו מסייע כלל לפתרון מצוקתם ויש כאן עירוב בין מין לשאינו מינו", אמר ישי.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
פרץ. מציע תגמולים לחיילים
שאולי שם טוב
שאולי שם טוב
נול. חלוקה בנטל
שאולי שם טוב
מומלצים