שתף קטע נבחר

ח"כ יוסי כץ לנשיא: לחון את דרעי ביום העצמאות

כץ שלח מכתב לנשיא קצב בו הוא מבקש לחון את דרעי ביום העצמאות בשבוע הבא. כץ הסביר כי דרעי ראוי למחווה של רצון טוב ולמעט חמלה. חברי כנסת ממפלגת העבודה תקפו את כץ וח"כ אופיר פינס כינה אותו "גימיקן סדרתי"

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ (עבודה), שלח אתמול (ג') מכתב לנשיא המדינה, משה קצב, בו הוא מבקש שיחון את אריה דרעי ביום העצמאות הקרוב. להלן נוסח המכתב:
"הנני מתכבד לפנות אליך בבקשה לחון את אריה דרעי לרגל חג העצמאות ה-53 למדינת ישראל, הבא עלינו לטובה. אריה דרעי היה שר בכיר בממשלת ישראל כאשר נפתחו נגדו ההליכים הפליליים לפני כעשור שנים.
על אשר אירע עמו אפשר בהחלט לומר: "מאיגרא רמא לבירא עמיקתא". אין הרבה אנשים בתולדות החיים הפוליטיים של מדינת ישראל שנגזר עליהם לעבור ניסיון כל כך מכאיב ומשפיל - ברגע אחד להיות שר בישראל ובמשנהו - אסיר בכלא.
אינני מקל ראש בעבירות בהן הורשע ומי כמוני מכיר בצורך להגן על שלטון החוק ולתת לכך ביטוי מעשי בפסיקה ובחקיקה, ברם, על פי כל אמות המידה שלאורם אנו פועלים, אין מי שיוכל לאמר שהדין לא מוצה כמו עד תום, וכי העונש בו נענש אריה דרעי עד כה, אין בו די.
אריה דרעי - לשעבר שר בישראל, אב למשפחה מרובת ילדים, ראוי למחווה של רצון טוב ולמעט חמלה. תהיה זו שעתו היפה של כבוד נשיא המדינה ושר המשפטים הנכבד אם יאשרו מתן חנינה לאריה דרעי, ויפה שעה אחת קודם.
אני מודע לכך שיהיו גורמים אשר ימתחו ביקורת על עצם הפנייה. אינני עושה אותה בתוקף תפקידי כיו"ר ועדת הכנסת אלא כבן אדם. אני משוכנע שלשחרורו המוקדם של אריה דרעי עקב החנינה תהיינה השלכות חיוביות והדבר יתקבל בברכה על ידי רבדים נרחבים בחברה הישראלית.
לשיקול דעתך החיובי אודה מראש. בכבוד רב, שלך בנאמנות רבה, ח"כ יוסי כץ".

כץ: "האיש כבר שילם על מעשיו"

כץ הסביר את מעשיו בתחושה קשה איתה הוא מסתובב כבר כמה שבועות. "יש לי תחושה שהאיש כבר שילם על מעשיו ואין צורך גם לדרוך עליו ולמעוך אותו. הוא נענש בצדק על העבירות אבל מי שהיה כוכב כל יכול ועבר ניסיון כה משפיל ומכאיב, צריך ללכת לקראתו ואין כמו יום העצמאות לצעד הומאניטרי שכזה", דברי כץ.
כשנשאל אם ביקש גם למחוק את סעיף הקלון בחנינה כדי שדרעי יוכל לשוב ולכהן כשר, אמר כץ שיסתפק בבקשה לשחררו מהכלא. "אני מניח שגם לנשיא וגם לשר המשפטים יש מספיק שכל כדי להבין שאיש אינו מבקש למחוק את הקלון", אומר כץ.

מקורבי דרעי הביעו סיפוק

מקורבי דרעי הביעו סיפוק קל מבקשתו של יוסי כץ לנשיא לחנון את אריה דרעי, אך מקורב מאד לדרעי הסביר ש"כדי להגיש חנינה אריה עצמו או מישהו מבני משפחתו צריך להגיש את הבקשה".
דרעי לא מאפשר לאף אחד להגיש בקשה כזו, כיוון שברצונו לקיים משפט חוזר, והוא משוכנע שהוא עוד יוכיח את חפותו בבית המשפט.

ח"כ פינס: "כץ הוא גימיקן סדרתי"

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ אופיר פינס (מפלגת העבודה), כינה את כץ "גימיקן סדרתי", ואמר: "זו בושה וחרפה אך זו לא הפעם הראשונה שכץ פועל בשירות דרעי. הוא גם הצביע בעדו כמה פעמים בעד חוק דרעי. לו באמת היה מעוניין בחנינה הוא לא היה מחכה שבוע לפני יום העצמאות ומודיע על כך בדיוק ביום בו נפתח משפטו הציבורי של דרעי. מדובר בעוד גימיק, אלא שהפעם מדובר בהצעה חמורה הפוגעת בשלטון החוק ומנסה להפלות לטובה אנשי ציבור שסרחו. צר לי עליו וצר לי שאני באותה הסיעה איתו".
יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ אפי אושעיה (מפלגת העבודה), מתח ביקורת על מכתבו של כץ לנשיא, ואמר: "זו עמדתו הפרטית, לא עמדה סיעתית, כמו שהוא הביע עמדה פרטית בנסיעתו לערפאת. לדעתי לא ראוי שדוקא ח"כ ממפלגת העבודה יבקש חנינה בשביל דרעי, בשביל זה יש לדרעי משפחה וחברים שיעשו זאת".
ח"כ יהודית נאות משינוי אמרה בתגובה: "חבל שכץ מבייש את עברו בכך שהוא נגרר למניפולציות זולות כמו קריאה לשחרור הגנב דרעי, וכל זאת רק למען הרייטינג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
כץ משמאל. דרעי ראוי למחווה
צילום איי פי
צילום ערוץ 1
דרעי. המקורבים הביעו סיפוק
צילום ערוץ 1
אתר הכנסת
פינס. בושה וחרפה
אתר הכנסת
אתר הכנסת
ח"כ נאות. הכל למען הרייטינג
אתר הכנסת
מומלצים