שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון: לא אשלח את בני לערפאת עד להחלטת בג"ץ
  עם זאת, ראש הממשלה ביקש להבהיר כי הוא משוכנע בחיוניות וחשיבות ביצוע השליחויות המדיניות באמצעות בנו עומרי

  ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע הערב (ד') כי יימנע מלשלוח את בנו עומרי לשליחויות מדיניות - עד שבג"ץ יכריע בשתי העתירות שהוגשו בעניין.
  בהודעה שפירסם ראש הממשלה אמר, כי החלטתו התקבלה מתוך כבוד והערכה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שהביע התנגדות לשליחויות, ולבית המשפט. עם זאת, נמסר, שרון מבקש להבהיר כי הוא משוכנע בחיוניות וחשיבות השליחות באמצעות בנו עומרי.
  הדיון בשני העתירות אמור להתקיים בחודש מאי. מלשכת שרון נמסר, כי לאור המצב הבטחוני יבקש ראש הממשלה מבג"ץ לדון בעתירות בדחיפות.
  העתירות הוגשו על ידי התנועה לאיכות השלטון ויו"ר האופוזיציה ח"כ יוסי שריד.
  השניים ביקשו צו ביניים שיאסור על ראש הממשלה לשלוח את עומרי לפגישות - עד להחלטה סופית בעניין. בעקבות הודעת ראש הממשלה הערב, נראה כי בית המשפט יימנע מלהוציא צו ביניים.
  למרות עמדתו של רובינשטיין, פרקליטות המדינה תייצג את ראש הממשלה בדיון בבג"ץ, כמקובל. עם זאת, רובינשטיין הודיע הערב כי בנוסף לעמדתו, שמוכרת היטב לראש הממשלה, יוכל גם אריאל שרון להציג את עמדתו בפני בג"ץ באמצעות נציגיו.
  רובינשטיין השתתף היום בישיבת ועדת החוקה של הכנסת. למרות שלא תוכנן דיון בנושא, חברי הוועדה התייחסו כמעט כולם לסוגייה. "מבלי לפגוע בכבודה של הכנסת, הואיל והנושא נידון בבג"ץ, צריך להשאיר שם את הדיון", רמז רובינשטיין לח"כים.
  יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס, הודיע כי אם תהיה שליחות נוספת של עומרי שרון לרשות הפלסטינית - הוא ידרוש לזמן לדיון בוועדה את ראש הממשלה בעצמו. "אדוני היועץ, יש לך גיבוי מהוועדה ואנחנו מצפים מראש הממשלה שיכבד את המוסד שאתה ממלא בו תפקיד גם כשהוא מתנגד לפסיקותך, מדובר בענייין שזועק לשמים, שליחות אישית של בן משפחה", אמר פינס.
  ח"כ שאול יהלום פנה לרובינשטיין ואמר: "בלישכת ראש הממשלה אמרו שדבריך נובעים מטעמים פוליטים וזה דבר שלא ייעשה. אני חושב שכל ועדת חוקה צריכה למחות על הנושא הזה כדי שלא תיווצר אווירה כאילו חלק מקביעות היועץ מקצועיות וחלקן פוליטיות".
  ח"כ טומי לפיד אמר כי הוא מאמין שראש הממשלה יכול ואולי אף צריך להשתמש בבנו לשליחויות "אבל כל זמן שהיועמ"ש חושב אחרת, אין להשתמש בעומרי שרון".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  נשאר בבית (בינתיים). עומרי שרון
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  משה שי
  מתנגד לשליחויות. רובינשטיין
  משה שי
  צילום:גלי תיבון
  מותר לשלוח בנים. טומי לפיד
  צילום:גלי תיבון
  מומלצים