שתף קטע נבחר

הדיון בקבינט: בניזרי ביקש משרון - 'תעדכן אותנו'

בישיבת הקבינט שמעו השרים סקירה ביטחונית כוללת משר הביטחון. השר בניזרי ביקש עידכונים לפני הפעולות, והשר זאבי הביע ספק בכדאיות הפגישות הבטחוניות עם הפלסטינים

בישיבת הקבינט הביטחוני שהתקיימה היום (א') שמעו השרים סקירה ביטחונית כוללת משר הביטחון, בנימין בן אליעזר. בישיבה לא עסקו בפרטי האירועים הבטחוניים האחרונים.
השר שלמה בניזרי ביקש בישיבה מראש הממשלה, כי לפני כל פעולה צבאית או לפני קבלת החלטות מדיניות חשובות, יעודכנו השרים טלפונית. לדברי בניזרי, שרון השיב בחיוב לבקשתו. עוד אמר בניזרי בישיבה, כי "נצרים, גוש קטיף ושדרות אמורים להימצא במקשה אחת, בכל הקשור בצורת התגובה של צה"ל. מאחר ועל שדרות הגיב צה"ל בתקיפות ועל התקפות על נצרים הוא מבליג, נוצר הרושם שבצורת התגובה יש ארץ ישראל אחת וארץ ישראל שניה".
שר החוץ, שמעון פרס, אמר היום כי הפיגוע הבוקר בכפר סבא מטיל צל כבד על המאמצים להביא להפסקת האלימות. לדבריו, ישראל תובעת מהרשות הפלסטיניות להילחם נגד התפרצויות אלימות מסוג זה.
שר התיירות, רחבעם זאבי, אף הוא חבר הקבינט, אמר כי אין טעם בפגישות התיאום הביטחוני עם הפלסטינים וכי מהידיעות שהגיעו אליו פרס לא מנהל משא ומתן עם הפלסטינים, אלא מגעים בלבד. זאבי הוסיף, כי "אותו פרא אדם שנקרא ערפאת, הוא איש טרור ולא פרטנר לשלום. אין טעם לדבר אתו ולא ייצא ממנו דבר".
חבר הכנסת צבי הנדל מהאיחוד הלאומי אמר בתגובה לפיגוע, שהיה היום בכפר סבא, כי "יצר הרצח של ערפאת לא יסתיים בהצהרותיו השקריות על מאמצי סיכול שיגור פצצות המרגמה כלפי יישובים יהודיים. מבלי לבזבז זמן בניסיונות לרצוח יהודים, שלח ערפאת מחבלים שיפוצצו מטענים בכפר סבא. יש לנו עסק עם רוצח וכל עוד לא נשיב מלחמה ניתפס כחלשים, ועל חלשים דורכים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל סימיונסקי
בן אליעזר. סקירה ביטחונית כוללת
צילום ישראל סימיונסקי
מומלצים