שתף קטע נבחר

רובינשטיין: דרעי מבקש ליצור מציאות וירטואלית

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ממשיך למתוח ביקורת קשה על דרעי ועל בקשתו למשפט חוזר

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מותח היום (א') ביקורת חריפה על בקשתו של אריה דרעי למשפט חוזר. ב"תגובה על תגובה" שהעביר היועץ לנשיא בית המשפט העליון, המתייחסת לתגובת דרעי על חוות הדעת של רובינשטיין, לפיה אין לערוך לו משפט חוזר, הוא מטיח האשמות קשות בעורכי דינו של דרעי, יגאל ארנון ונבות תל צור וטוען כי "באי כוח המבקש ממשיכים לדבוק בדרכם לכונן 'מציאות וירטואלית', שבגדרה הם מבקשים לבחון את בקשתו למשפט חוזר".
רובינשטיין מוסיף כי "למקרא התגובה השתאתי, שמא נתחלפה להם לבאי כוחו הנכבדים של המבקש זהות הנאשם בו מדובר, וסברו בטעות כי אינו אלא היועץ המשפטי לממשלה". לדברי רובינשטיין, מהתגובה עולה מגמה ברורה להתרחק מהעובדות המהותיות הנוגעות לפרשה, תוך הסטת הדיון למסלול לא ענייני, והטחת האשמות כלפי הגורמים המקצועיים שעושים במלאכה. "דרך טיעון זו אינה מכבדת את מחברי התגובה, ומקומה לא יכירנו במסמך המתיימר להיות משפטי. טיעוני המבקש לא יתחזקו כהוא זה בכתיבת דברים בוטים ומשוללי יסוד על מערכת התביעה הכללית, ולא על כך תהא תפארתו, וגם אסור כי ניפול ברשת זו. צר לי שעלי להידרש כאן לסגנון שכזה בכתבי בית דין".
טענתו המרכזית של דרעי בבקשתו למשפט חוזר היתה כי עד המדינה יעקב שמולביץ' שיקר בעדותו בבית המשפט ואין לתת כל אמון בעדותו המפלילה את דרעי בבית המשפט, ומשכך "קורסת" ההרשעה וקמות העילות לעריכתו של משפט חוזר. רובינשטיין מכנה את הטענה "מציאות וירטואלית" ואומר כי לאחר שהטענה לא צלחה בערעור ובבקשה לדיון נוסף, "חוזר המבקש (דרעי) ומנסה את מזלו אף הפעם". רובינשטיין חוזר ואומר כי גם אילולא עדותו של שמולביץ' היה פסק הדין המרשיע מוסיף ועומד. בהמשך הדברים מתייחס רובינשטיין לטענותיו של דרעי שנוגעות למידת מהימנותה של עדות שמולביץ' והמשקל שניתן לעדות בהרשעה ודוחה אותן בזו אחר זו.
החלטת נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, בבקשתו של דרעי למשפט חוזר, תינתן בעוד שבועות אחדים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
רובינשטיין. "השתאיתי"
משה שי
צילום ערוץ 1
דרעי. "דברים משוללי יסוד"
צילום ערוץ 1
מומלצים