שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: ארה"ב לוחצת להמשיך בפגישות בטחוניות
  על פי גורמים פלסטינים, בימים הקרובים תיערך פגישה נוספת. גורמים אחרים ברשות מוסרים כי כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו חוליות מהזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי

  גורמים פלסטינים מדווחים כי ארצות הברית מפעילה לחצים כבדים על ישראל ועל הרשות הפלסטינית להמשיך בפגישות הבטחוניות. על פי הגורמים, צפויה להתקיים בימים הקרובים פגישה נוספת בין הצדדים, ככל הנראה, בהשתתפות קצינים מקומיים, ולא מפקדים בדרג בכיר.
  גורמים בפיקוד דרום אמרו בתגובה כי בשבוע הקרוב צפויים מפגשים של מפקדי החטיבות המרחביות עם מקביליהם הפלסטינים, לאחר נתק ששרר בשבועות האחרונים בין הצדדים. מפיקוד מרכז נמסר כי פגישות בין מפקדי החטיבות מתקיימות אחת לשבוע וכי חלק מהפגישות יתקיימו הערב ופגישות נוספות ייפגשו בהמשך השבוע בהתאם ללוחות הזמנים של המפקדים. כמו כן נטען כי הפגישות מתקיימות על בסיס קבוע ולא כתוצאה מלחצים.

  גורמים פלסטינים: נעצרו חברים בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי

  בתוך כך, אומרים ל-ynet גורמים פלסטינים כי כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו חוליות של גדודי ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, ברצועת עזה ובגדה. על פי הגורמים, חוליה של הג'יהאד שעסקה בזריעת מטענים ברצועה, על הגבול עם הקו הירוק, נעצרה שעה שחבריה המתינו לסיור של צה"ל כדי להפעיל את המטען. בשעת ההמתנה במארב הגיעו אנשי ביטחון פלסטינים מהביטחון המסכל ומהמודיעין הכללי והחלו במרדף אחרי חברי החוליה. אחד מהם נעצר לאחר שהוכה קשות. על פי הגורמים, הפלסטינים דיווחו לישראל על המטען, מה שאיפשר את פיצוצו באופן מבוקר על ידי ישראל.
  עוד מדווחים הגורמים, כי שלושה חברי גדודי ירושלים מהזרוע הצבאית של הג'יהאד נעצרו בגדה. בתגובה לפניית ynet אומר עבדאללה שאמי, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי בשטחים כי הוא אינו מוכן להגיב, וכי הג'יהאד מעוניין ביחסים טובים עם הרשות, למרות התנגדותו העזה לחידוש המגעים המדיניים והבטחוניים בין הרשות לישראל.
  גורם בהנהגת האינתיפאדה ברשות אומר כי במקביל לקשיים שמערימה הרשות על אנשי הזרוע הצבאית של ארגוני הסירוב הפלסטיני, היא שחררה את כל האסירים הפוליטיים שבבתי הכלא הפלסטיניים. על פי הגורם, בפגישה של הנהגת האינתיפאדה שהתקיימה ביום שישי בערב ברמאללה, הוחלט לשלוח איגרת תודה לראש הרשות יאסר ערפאת על שחרור האסירים הפוליטיים. חסאן יוסף, מראשי החמאס, אומר ל-ynet כי המעצרים הפוליטיים הוא עניין פלסטיני פנימי, וכי העם הפלסטיני כולו רוצה לראות את כל האסירים הפוליטיים והבטחוניים משוחררים. יוסף הסכים לומר כי חלק גדול מהאסירים הפוליטיים הפלסטינים שוחרר לאחרונה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים