שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסורים זועמים על ערפאת ודחו ביקורו בדמשק
  ביקורו של ערפאת בסוריה אמור היה להתקיים בסוף החודש, אולם הסורים החליטו לדחותו לאחר שערפאת קיבל את היוזמה הירדנית מצרית ו"מתכוון להשתמש בסוריה רק כקלף מיקוח במגעיו עם שרון"

  ביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת בדמשק, שתוכנן להיערך בסוף החודש, צפוי להידחות. זאת, בעקבות זעם של הסורים על כך שערפאת קיבל את היוזמה הירדנית מצרית.
  הנימוק הרשמי לדחיית הביקור, כפי שציין מחזיק תיק היחסים הסורים פלסטינים באש"ף, אסעד עבד אל רחמן, שהיה אחראי לארגון הביקור, הוא ש"ערפאת יתקשה לעזוב את שטחי הרשות בגלל המצב הקשה בשטחים". לדבריו, "המצב המסוכן בשטח מחייב את הנשיא ערפאת להישאר בעמדת קבלת ההחלטות והדבר ימנע את קיום הביקור בתקופה הקרובה".
  עבד אל רחמן העביר מסר מערפאת לנשיא סוריה בשאר אסד והוא אמור גם להעביר מסר סורי לערפאת. למרות טענות אלה של עבד אל רחמן, הסיבה האמיתית לביטול הביקור נעוצה בכעס הסורי על קבלתה של היוזמה הירדנית מצרית על ידי ערפאת.
  גורמים סוריים רמזו בסוף השבוע כי קבלת היוזמה תביא לביטול הביקור. על פי הגורמים, הבסיס לביקור, כפי שראה זאת הנשיא הסורי, הוא התחייבות של ערפאת להמשיך באינתיפאדה, אולם כעת טוענים הסורים כי "ערפאת נלהב יותר ליוזמה הירדנית מצרית שבבסיסה עומדת הפסקת האש".
  הסורים מאשימים את ערפאת בכך שהוא מתכוון להשתמש בסוריה רק כקלף מיקוח במגעיו עם שרון ולא כאופציה לשינוי אמיתי במדיניותו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  אסד. "רק כקלף מיקוח"
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ערפאת. "עליו להתחייב להמשיך באינתיפאדה"
  מומלצים