שתף קטע נבחר

רמון לא יודיע על מועמדותו עד ל"דקה התשעים"

גורמים במטה הבחירות שלו טוענים כי רמון עוקב אחר רשימת המועמדים לתפקיד יו"ר העבודה ובמיוחד אחר בן עמי. ובינתיים בעבודה לא משעמם: היום הישעה סגן השר יחזקאל את פעילותו במטה בורג, כשברקע מתנהל המאבק על שיטת הבחירות לרשימת העבודה

ח"כ חיים רמון ישעה את ההודעה על מועמדותו לראשות מפלגת העבודה עד ל-1 ביולי, שהוא התאריך האחרון להגשת מועמדות לתפקיד יו"ר המפלגה.
רמון, אומרים גורמים במטה הבחירות שלו, מעוניין לראות האם יהיו מועמדים נוספים לבורג ובן אליעזר, ובמיוחד מה יחליט ח"כ שלמה בן עמי: האם לרוץ או לחבור אליו.

יחזקאל עזב את מטה הבחירות של בורג

היום (ג') הודיע סגן השר אבי יחזקאל, כי הוא משעה את פעילותו כיו"ר מטה הבחירות של אברום בורג, בעקבות עתירה שהגיש בנושא עו"ד אייל יפה, המייצג את המועמד שר הבטחון בנימין בן אליעזר. בעתירה טען יפה כי מאחר שיחזקאל הוא יו"ר מטה המפקד של מפלגת העבודה וגם יו"ר מטה הבחירות של בורג, נוצר ניגוד אינטרסים, משום שיו"ר מטה בחירות מעוניין לגייס כמה שיותר מתפקדים שיצביעו עבור המועמד שלו ויו"ר מטה המפקד אמור לשמור על טוהר התהליך.
יחזקאל נפגש היום עם יו"ר המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה, עו"ד שפרה גליק, והודיע לה כי הוא משעה את פעילותו כיו"ר מטה הבחירות של בורג עד לסיום המפקד בשבוע הבא ביום שלישי. יש לציין כי יחזקאל מכהן כבר שבועות ארוכים בכפל התפקידים הזה.

מאבק על שיטת הבחירות

ובתוך כך מגבש ח"כ איתן כבל, ממטה הבחירות של חיים רמון, יוזמה נגדית ליוזמתו של השר אפרים סנה, ממטה בורג.
סנה גיבש הצעה שתידון בכינוס הבא של ועידת המפלגה, הצפוי בעוד כמה חודשים, ולפיה הבחירות הפנימיות לרשימת העבודה לכנסת ייערכו במרכז המפלגה ולא בפריימריס, בו מצביעים כל המתפקדים כנהוג היום. סנה מעוניין, לעומת זאת, כי לתפקיד יו"ר המפלגה יצביעו כלל המתפקדים.
כבל טוען בתגובה כי מדובר ביוזמה אבסורדית כי מי שאמור לאשר אותה הם חברי המרכז שמן הסתם ירצו להעניק לעצמם יותר כוח. "אני מתפלא על כך. היוזמה הזו תסגור את מפלגת העבודה לקהל רחב של מתפקדים ותהפוך את המפלגה לקטנה וזניחה. אני אומר את זה למרות שהאינטרס האישי שלי הוא שהמרכז יבחר את חברי הכנסת, כי זה אומר פחות התרוצצות, אבל מה שסנה רוצה זה ועדה מסדרת ואנחנו כבר עברנו את הימים האלה", אמר כבל.
סנה כבר העניק בעבר כוח למרכז, מה שהפך אותו לפופולרי: לפני כמה חודשים יזם ואף הצליח להעביר החלטה שמרכז המפלגה יהיה זה שיבחר את שרי העבודה בממשלת האחדות. סנה הגיע למקום הראשון בהצבעת חברי הכנסת של המרכז בבחירות הפנימיות האלה לאחר שנופה בסיבוב הראשון, בו התמודד על תפקיד שר הביטחון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
יודיע ברגע האחרון. רמון
צילום איי פי
צילום: דייגו מיטלברג
יחזקאל עזב את המטה. בורג
צילום: דייגו מיטלברג
מומלצים