שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס יוצא למסע מדיני במצרים ובירדן
  ראש הממשלה שרון הבהיר בראיון ל"ג'רוזלם פוסט" כי שיגר את פרס למדינות ערב כדי להבהיר את עמדת ישראל בנושא היוזמה המצרית-ירדנית. הפלסטינים: ישראל מנסה "למרוח" את היוזמה

  שר החוץ שמעון פרס יוצא לאחר יום העצמאות למצרים ולירדן כדי להציג את עמדת ישראל בנוגע ליוזמה המדינית המצרית-ירדנית.
  ראש הממשלה שרון אמר היום (ד') בראיון לעיתון "ג'רוזלם פוסט" על יציאתו של פרס: "קיבלנו הצעה, אנחנו סבורים שיוזמות הן חשובות. אנחנו סבורים שדרושים תיקונים ושיפורים, וחשבתי שיהיה זה רעיון טוב אם פרס ייצא למצרים ויבהיר את עמדתנו".
  שרון הוסיף כי פרס יבהיר למצרים ולירדנים כי לפני חידוש המו"מ, צריכה לבוא הפסקה של הטרור על כל סוגיו, "ובכלל זה גם ירי המרגמות".
  מקורות פלסטינים אומרים ל-ynet כי להערכתם, המהלכים שמקיימת ישראל בנוגע ליוזמה הירדנית-מצרית, נועדו להסתיר את עמדתה האמיתית - הדוחה את היוזמה.
  שר פלסטיני אמר בשיחה ל-ynet כי ישראל מנסה להציג את עצמה כמי שמקבלת את היוזמה המקובלת על אירופה וארה"ב, שעה שבפועל ישראל עושה הכל כדי לסכל תנופה מדינית כלשהיא שתהיה מבוססת על היוזמה הירדנית- מצרית. לדבריו, לא כל סעיפי היוזמה מקובלים על הפלסטינים, אך הרשות רואה בה בסיס להתחלה של הידברות מדינית ובטחונית עם ישראל, שמטרתה להביא להפסקת האלימות נגד הפלסטינים.
  השר אומר כי הפלסטינים היו מעדיפים יוזמה אחרת, אך הם אינם יכולים לדחות יוזמה המקובלת על ירדן, מצרים, אירופה וארה"ב.
  היום אמר סאיב עריקאת בראיון לעיתון הפלסטיני אל-קודס, כי הרשות מתנגדת לכל שינוי ביוזמה. לדבריו, הכנסת שינויים מצד ישראל בתוכנית משמעותה פיצוץ היוזמה. עריקאת אמר כי ישראל מנסה 'למרוח' את היוזמה במטרה לרמות את העולם, וזאת עקב הלחצים הכבדים המופעלים עליה.
  ביום ראשון הקרוב ייצא שר החוץ פרס לוושינגטון לפגישות מדיניות עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאואל. הלילה נועדו בבית הלבן נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, וראש ממשלת לבנון, רפיק חרירי.
  דובר הבית הלבן אמר בסיום הפגישה כי שני האישים דנו בין השאר בפעילות החיזבאללה נגד ישראל, ובהשמדת עמדת המכ"ם הסורי על ידי חיל האוויר הישראלי. בהודעה נאמר כי השניים הסכימו כי על המדינות במזרח התיכון לנהוג במתינות, מחשש להידרדרות אזורית.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים