שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון ופרס יגבשו בסוף השבוע את התשובה ליוזמה המצרית-ירדנית
  שר החוץ ייצא בשבוע הבא למצרים, ירדן וארה"ב - לדיונים ביוזמה להפסקת האינתיפאדה. בוש שוחח במהלך החג פעמיים עם ראש הממשלה. דובר הבית הלבן: "הנשיא מבין עד כמה קשה להשיג הסכם כל עוד יש מרחץ דמים ברחובות". פרס: "עושה רושם שהרשות לוקחת את העניינים יותר ברצינות. נראה בימים הקרובים"

  ראש הממשלה אריאל שרון ושר החוץ שמעון פרס צפויים לגבש בסוף השבוע את המסרים שיביא עמו פרס למצרים וירדן ביום ראשון הקרוב. פרס צפוי לבקר בשבוע הבא גם בוושינגטון.
  במרכז השיחות צפויה לעמוד היוזמה המצרית-ירדנית להפחתת האלימות וחידוש המו"מ. בעבר הביעה ישראל התנגדות נחרצת ליוזמה, ואולם בימים האחרונים אמר שרון כי היוזמה "חשובה", ומקורות מדיניים רמזו כי ישראל עשויה לקבל אותה, בכפוף למספר שינויים.
  פרס אמר אתמול כי "יום העצמאות היה שקט יחסית מבחינה ביטחונית, ככל הנראה מאחר והרשות הפלסטינית פועלת בכיוון זה. אני לא רוצה לקפוץ למסקנות, אבל עושה רושם שהרשות לוקחת את העניינים יותר ברצינות. צריך להגיד את זה בזהירות הדרושה. נראה מה יקרה בימים הקרובים".
  התחלת המגעים המדיניים מלווה בלחץ ניכר של העולם, בעיקר ארה"ב ואירופה. שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, אף אמר אתמול כי ארה"ב החליטה להיות פעילה יותר בתהליך השלום, וכי "יש התקדמות קלה במגעים". הנשיא בוש טלפן לשרון פעמיים במהלך החג, והשניים שוחחו על מצב הביטחון בשטחים.
  דובר הבית הלבן, ארי פליישר, מסר כי "הנשיא התקשר לראש הממשלה שרון כדי לבדוק איתו את הדרכים להשגת שלום באיזור. שיחה זו היא חלק מתוכניתו של הנשיא ליצור אווירה נוחה, שתאפשר לכל הצדדים ללכת בדרך השלום ולהשיגו".
  בתשובה לשאלה אם בוש דרש משרון להראות איפוק, ענה פליישר כי עמדתו של הנשיא האמריקני "נותרה ללא שינוי והוא קורא לכל הצדדים לשים-קץ למעגל האלימות".
  הדובר חזר ואמר כי מבחינתה של ארה"ב, כדי לחזור לשיחות השלום, חייבים "לשים בתחילה קץ למעשי האלימות. הנשיא מבין עד כמה קשה להשיג הסכם כל עוד יש מרחץ דמים ברחובות".
  פליישר ציין כי לדעתו של הנשיא, קיום מגעים עם מנהיגי האיזור חיוני ואמר: "בוש סבור שארה"ב יכולה למלא תפקיד יעיל בהקלה על השגת שלום ולא באמצעות כפייתו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דודו פריד
  ייענה ליוזמה? שרון
  דודו פריד
  משה שי
  יוצא לסיור. פרס
  משה שי
  צילום איי פי
  שוחח עם שרון. בוש
  צילום איי פי
  מומלצים