שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן אליעזר: ערפאת חזק והוכיח יכולתו להילחם בטרור
  בראיון לבי.בי.סי חזר שר הביטחון על עמדתו כי בידי ערפאת הכוח והכלים להפסיק את הטרור כנגד ישראל. בהתייחסו לעם הפלסטיני אמר בן אליעזר: "הייתי רוצה שיידעו שרובם אינם האוייבים שלי".

  שר הביטחון בנימין בן אליעזר חזר על טענתו כי בידי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת היכולת להפסיק את האלימות, אם רק ירצה בכך. שר הביטחון אמר את הדברים בראיון שפורסם היום (ו') בתחנת הטלווויזיה הבי.בי.סי.
  על פי תמליל מקוצר של הראיון, שפורסם באתר האינטרנט של הבי.בי.סי. היה ניתן להבין כאילו בן אליעזר שיבח את ערפאת על מאמציו להפסקת האלימות. אנשי התקשורת במשרד השר, שקראו את הראיון כפי שהופיע באינטרנט, מיהרו לפנות לכלי התקשורת בישראל תוך הבהרה כי מדובר בפרשנות מוטעית שבוצעה על ידי אנשי התחנה. לדבריהם, לא מדובר ב"מחמאה" ליו"ר אלא בעמדתו הידועה של בן אליעזר, עליה הצהיר לאחרונה מספר פעמים.
  שר הביטחון אמר בין היתר כי בכוונתו לפתוח בקרוב את מעברי הגבול לכניסת אלפי פועלים פלסטינים. לדבריו, הוא היה רוצה ש"רוב הפלסטינים יידעו שהם אינם האויבים שלי". בן אליעזר הוסיף כי היה רוצה לעשות ככל שביכולתו כדי להקל כמה שיותר על חייהם של הפלסטינים ויתיר לפיכך בקרוב לאלפי פועלים להיכנס לעבודה בישראל.
  לדברי שר הביטחון, הוא משוכנע שערפאת מנסה למצוא דרך שתאפשר חיים משותפים בין הערבים לישראלים. הוא ציין כי "כאשר ערפאת הורה על הפסקת ירי המרגמות על יישובים ישראלים, הם באמת פסקו". ערפאת, לדבריו, הוא "מנהיג חזק".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ערן יופי כהן
  בן אליעזר. להקל על הפלסטינים
  צילום ערן יופי כהן
  מומלצים