שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק: ישראל והפלסטינים פועלים להפסקת אש
  הנשיא המצרי אמר את הדברים במהלך פגישתו בקהיר עם שר החוץ שמעון פרס. הנשיא המצרי סיפר כי שרון הבטיח לו באיגרת כי ארבעה שבועות לאחר הפסקת האש יחלו שיחות מדיניות. פרס ומוסא התעמתו סביב תמונת פרס במדי נאצי שהופיעה בעיתון מצרי

  נשיא מצרים חוסני מובארק הודיע בצהריים (יום א') כי קיבל מראש הממשלה אריאל שרון איגרת שבה הוא מבטיח להקל בצעדים כלפי הפלסטינים לקראת השגת הפסקת אש בין הצדדים.
  במהלך פגישה בקהיר עם שר החוץ שמעון פרס, אמר מובארק לעיתונאים כי שרון אישר במסר שהעביר לו כי ישראל תפעל להשיג הפסקת אש, אולם לא נקבע לה לפי שעה מועד. לדבריו, מתנהלים כעת מגעים בין ישראל לרשות, כדי להגיע בתוך מספר שבועות להפסקת האלימות.
  "ארבעה שבועות לאחר שתישמר הפסקת האש, יחלו שיחות מדיניות בניסיון להשיג פתרון למצב שנוצר", כך הבהיר שרון, על פי מובארק, במסר ששיגר לו.
  שר החוץ עמרו מוסא אמר בעקבות פגישתו עם פרס כי הדבר החשוב ביותר הוא לפעול להפסקת הפעילות הישראלית בהתנחלויות, ולפעול להורדת רמת האלימות שמפעילה ישראל נגד הפלסטינים.
  מוסא התווכח עם פרס לגבי מה שכינה שר החוץ "ההסתה האנטי-ישראלית בתקשורת המצרית", בהתייחסו להצגתו הבוקר בקריקטורה בעיתון המצרי "אל-ערב" במדי קצין אס. אס. שר החוץ המצרי טען בתגובה כי גם ישראל אינה נקייה בתחום הזה, והזכיר את דברי הרב עובדיה יוסף על הצורך בהשמדת הערבים.
  שר החוץ פרס ימשיך לעמאן, שם ייפגש עם המלך עבדאללה. אחר כך ישוב שר החוץ לישראל, לכמה שעות, כדי לדווח לראש הממשלה על תוצאות הפגישות. בלילה יטוס פרס לוושינגטון לפגישות עם בכירים בממשל האמריקני ובראשם הנשיא ג'ורג' בוש.
  איסמעיל אבו שנב, מראשי החמאס, אמר ל-ynet כי החמאס לא מוכן להגיב על דברי הנשיא מובארק, "אך בתנועה נחושים להמשיך בהתנגדות החמושה כל עוד נמשך הכיבוש".
  אבו שנב אמר כי "מגעים מדיניים יכולים להתקיים, אבל בשטח הכיבוש ממשיך להתקיים וכל עוד יש כיבוש - תהיה התנגדות ושום הסכמים אחרים לא יחייבו אותנו".

  הרשות דוחה את בקשת ישראל לשינויים ביוזמה

  ערב נסיעתו של פרס דוחה הרשות הפלסטינית את בקשת ישראל להכנסת שינויים ביוזמה הירדנית-מצרית. השר לתכנון בינלאומי ברשות, נביל שעת', אמר כי הרשות מתנגדת לכל ניסיון ישראלי להכניס שינויים וכי הרשות מקבלת את היוזמה כפי שהיא, ועל ישראל לקבלה גם. שעת' אמר, כי היוזמה הירדנית-מצרית היא "התוכנית המדינית הטובה ביותר במצב הנוכחי".
  גם שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד ראבו, אומר שהשינויים שישראל מבקשת נועדו למעשה להכניס "מהדלת האחורית" את הצעתו של ראש הממשלה שרון להסכם ביניים ארוך טווח, בניסיון לבטל את הסעיף ביוזמה הגורס כי יש לחדש תוך שנה את המו"מ על הסדר הקבע. עבד ראבו גם האשים את שרון בניסיון לחמוק מהסעיף הדורש את הפסקת פעולות הבנייה וההתנחלויות.
  מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שוחח אמש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ודן עימו על ההתפרצות המחודשת באירועי האלימות במהלך סוף השבוע.
  יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אמר כי השניים שוחחו גם על המאמצים הרבים הנעשים להביא להורדה ברמת האלימות ולחידוש הדיאלוג בין ישראל לפלסטינים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי אף פי
  מובארק. הולכים להפסקת אש?
  צילום איי אף פי
  צילום ערוץ 1
  פרס. תקף את מוסא בעקבות הקריקטורה האנטישמית
  צילום ערוץ 1
  מומלצים