שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מד הלייזר - פרק נוסף

  ושוב נקבע כי מד הלייזר אינו אמין. הפעם היה זה שופט תעבורה, שלא חסך ביקורת גם מבית המשפט המחוזי

  זוכרים את הפרק האחרון עד עתה בסאגה הנקראת "אמינות מד הלייזר"? זוכרים את דבריו החריפים של כבוד השופט סטרשנוב, אשר נזף בבית משפט השלום ברמלה על קביעתו מעוררת המחלוקת נגד אמינותו של מכשיר האכיפה? ובכן, היכונו לפרק הבא.
  שלמה נחשון, שופט תעבורה בבית משפט השלום בפתח תקווה, קבע בסוף השבוע כי מכשיר הלייזר של המשטרה, המשמש למדידת מהירות נסיעה ואכיפת החוק זה שנים, אינו אמין. בעשותו כך פתח השופט נחשון פרק נוסף במלחמה הארוכה בין הטוענים כי המכשיר אמין לחלוטין לבין המתנגדים הנחרצים לעמדה זו.
  לא זאת בלבד, אלא שבצעד יוצא דופן, שללא ספק יעורר הדים, מתח השופט ביקורת על השופט המחוזי בתל אביב, אמנון סטרשנוב, שקבע לפני ימים אחדים כי המכשיר אמין. נחשון עשה זאת במסגרת פסק דין שנתן במשפטו של נהג שנתפס נוהג, לטענת המשטרה, במהירות מופרזת. המשטרה, כפי שהיא עושה בכל מקרה של מדידת מהירות מופרזת על-ידי מד הלייזר, הסתמכה בטענותיה על ממצאי המכשיר שבידיה.
  השופט נחשון זיכה את הנהג מכל אשמה, ובפסיקתו הסתמך על פסיקה של בית המשפט המחוזי בירושלים, שניתנה בינואר השנה, לפיה עול ההוכחה לאמינות המכשיר מוטל על המשטרה – דבר שלא נעשה עד כה. עוד קבע השופט כי יצרן המכשיר לא הצליח להוכיח את אמינות המכשיר, ושום מחקר אובייקטיבי לא קבע עדיין כי המכשיר אכן אמין. בנוסף ציין השופט נחשון כי גם מומחה מטעם המשטרה הודה לפני מספר חודשים בפני שופט תעבורה בבית משפט השלום ברמלה, כי המכשיר סובל מאי דיוקים וכי היצרן נמנע עד עתה מלחשוף אותם.
  בהחלטתו ציין השופט כי מצב זה גורם לנהגים לחוש חוסר אמון במשטרה, וכי על התביעה להוכיח חד-משמעית שמכשיר המדידה שבידיה אמין. השופט ציין כי למרות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, עד שתוכרע שאלת אמינותו של מד הלייזר בבית המשפט העליון, רשאי כל שופט תעבורה לקבוע את אמינות המכשיר על פי שיקוליו ולא להתייחס לפסיקת בית המשפט המחוזי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים