שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו עלא: לא ניהלתי מגעים מדיניים עם הישראלים
  יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית מכחיש כי הגיע עם שמעון פרס או עם נציג ישראלי אחר להסכם על הפסקת אש בין ישראל לרשות. ב-ynet פורסם לראשונה כי הודעת מובארק נשענה על מגעים בין אבו עלא לעומרי שרון

  יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, מכחיש היום (ב') כי הגיע עם שמעון פרס או עם נציג ישראלי אחר להסכם על הפסקת אש בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית.
  אתמול דיווחו מקורות פלסטינים ל-ynet, כי דברי נשיא מצרים על הפסקת אש מתוכננת בין ישראל והרשות מבוססים על הבנות שאליהן הגיע אבו עלא עם עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה (ידיעה בקישור מימין).
  אבו עלא אמר בשיחה לעיתון הפלסטיני אל-קודס, כי הדיבורים על הסכם שהשיג עם הישראלים הם "דיבורים מוזרים". לדבריו, אין כל מגעים מדיניים והוא אינו מעורב בכאלה, מלבד היוזמה הירדנית-מצרית, שישראל טרם הודיעה אם היא מקבלת אותה. "הדיבורים על הפסקת אש תוך שבועיים - שלושה לא עלו כלל, והיוזמה הירדנית-מצרית ברורה בהקשר זה", אומר אבו עלא. "היא מדברת קודם כל על חזרה למצב שהיה לפני ה-28 בספטמבר, על הסרת הסגר והפסקת ההתקפות הישראליות ושחרור הכספים הפלסטינים, וגם הודעה ישראלית על הפסקת ההתנחלויות והתחלה מיידית במו"מ על הסדר הקבע, תוך ישום הסכמי הביניים".
  דברי אבו-עלא באים בעקבות הסערה שהתחוללה ברשות, בעקבות דברי מובארק וייחוס ההבנות אליו עצמו. גורמים פלסטינים אמרו ל-ynet כי הדבר גרם למבוכה וכעס אצל ערפאת, אך לא מן הנמנע כי המגעים שקיים אבו עלא (אותם הוא מכחיש), יהוו בקרוב בסיס לדיונים בין ישראל לבין הרשות, זאת במקביל ליוזמה הירדנית-מצרית.
  כלי התקשורת הפלסטינים טוענים, כי ביקורו של פרס במצרים ובירדן נכשל, וכי ישראל ממשיכה בנסיונותיה למשוך זמן, במטרה לרוקן מתוכן את היוזמה הירדנית-מצרית. מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אל רחים, אומר כי ממשלת ישראל ממשיכה בניסיונותיה לפוצץ את היוזמה תוך ניסיון לעקוף את עיקר סעיפיה ואת מהות תוכנה.
  במקביל אמר השר לתכנון בינלאומי ברשות, נביל שעת', בפגישה שקיים עם שר החוץ של דנמרק, כי ערפאת אינו יכול להפסיק את האינתיפאדה ללא הסכם שלום: "הוכחנו ב-1996 שאנו יכולים לשים קץ לפיגועי החמאס, אבל זה קרה אז כי לראיס היתה תוכנית נסיגה ישראלית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים