שתף קטע נבחר

ליברמן: לכבוש את השטחים ל-48 שעות

שר התשתיות קורא בראיון ל"מעריב" "להכניס את צה"ל ל-48 שעות לכל שטחי הרשות, להרוס עד היסוד את כל התשתית הצבאית שלה, את כל בנייני המשטרה ומתקני מנגנוני הביטחון, לא להשאיר אבן על אבן, לפרק הכל, ולצאת". על הממשלה הוא אומר: הציבור חש שהמהפך הפוליטי לא היה שווה ולא עשה כלום

"לו זה היה תלוי בי, לא הייתי מהסס להכניס את צה"ל ל-48 שעות לכל שטחי הרשות הפלסטינית, להרוס עד היסוד את כל התשתית הצבאית של הרשות, את כל בנייני המשטרה, המחסנים, כל מתקני מנגנוני הביטחון, משרד התנזים, מפקדות כוח 17, לא להשאיר אבן על אבן, לפרק הכל, ולצאת". כך אמר שר התשתיות אביגדור ליברמן בראיון היום (ו') ב"מעריב".
לדבריו, "נכון שזה לא יצטלם טוב ונכון שהזירה העיקרית של המערכה היא מעל אקרני הטלוויזיה, אבל בהכנה הסברתית טובה אפשר לעבור את זה בשלום. צריך להזכיר שה"פתח" והתנזים מוזכרים בדו"ח הנוכחי של האמריקנים כארגונים שעוסקים בטרור, צריך להזכיר שערפאת היה בעל בריתו היחיד של סדאם חוסיין, צריך ללכת למתקפת הסברה ממקודת, בלי גמגומים, משום מה, הטיעונים הללו הוצאו לאחרונה מההסברה הישראלית".
ליברמן מותח ביקורת על הממשלה בה הוא חבר. "התחושה בציבור היא ששום דבר לא השתנה. לממשלת האחדות אין מה להציע יותר מממשלת ברק. להפך, המצב היום הרבה יותר מסוכן מאשר קודם. אז היתה פגיעה פיסית, אבל היתה תקווה שאפשר לשנות משהו. היום יש פגיעה במורל, דיכאון, בריחה מהמציאות. תחושה שהמהפך לא היה שווה ולא עשה כלום".
לדבריו, "הממשלה הזו חייבת תשובות ברורות לכמה שאלות. האם יש לנו עניין בהמשך שלטונו של ערפאת, או שהגיע הזמן למוטט אותו. האם יש לנו עניין בהמשך קיומה של הרשות הפסלטינית, או בקריסתה. האם מצרים וירדן הן פרטנריות לשלום בכלל".
הוא הוסיף כי "התפיסה הנכונה, לדעתי, היא שאין מקום ליישות פלסטינית ככזו. הקונספציה הנכונה היא לפתח ארבעה חלקים נפרדים: ברצועת עזה, ביהודה, בשומרון ובאזור יריחו. ארבע מובלעות פלסטיניות נפרדות. עם רשויות נפרדות, עם מנהיגים נפרדים, עם כלכלות נפרדות, מנגנוני ביטחון נפרדים, צריך לפתח את הכלכלה שלהם בתוכם, לא אצלנו. אני מעדיף עובדים זרים על פועלים פלסטינים וצריך להסדיר במהירות את הנושא הזה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. ליצור ארבע מובלעות פלסטיניות
צילום: גלי תיבון
מומלצים