שתף קטע נבחר

יאו מינג נשאר בסין

הענק הסיני (2.26 מ'), שהיה צפוי להיבחר ראשון בדראפט השנה, לא ישוחרר מקבוצתו הסינית ולא יכריז על מועמדותו ל-NBA

הענק הסיני הצעיר, יאו מינג, יבלה עוד שנה בקבוצתו הסינית, שנחאי שארקס ולא יוכל להיבחר בדראפט ה-NBA, שייערך ב-27 ביוני השנה.
מינג בן ה-20, המתנשא לגובה של 2.26 מ', היה צפוי להיבחר ראשון בדראפט, לו היה מורשה להכריז על עצמו כמועמד לבחירה. הרשויות בסין, שלא ראו את העזיבה האפשרית של מינג בעין יפה, הערימו קשיים על שיחרורו, אך בתקופה האחרונה הביעו הצדדים אופטימיות כי השחקן יורשה להשתתף בדראפט. בימים האחרונים התהפכה המגמה ומקורבים לשחקן מסרו כי ראשי שנחאי שארקס הבהירו למינג, כי הוא לא ישוחרר מחוזהו בקבוצה וכי יהיה עליו להישאר בסין גם בשנה הקרובה.
שחקנים מתחת לגיל 21 חייבים להכריז על מועמדותם לדראפט עד ל-13 במאי השנה, מה שהופך את סיכויי מינג להשתחרר מעול הבירוקרטיה הסינית לכמעט בלתי אפשריים. בשנה הבאה הוא יוכל להעמיד את עצמו מחדש לבחירת קבוצות ה-NBA בדראפט 2002.
אנשי מפתח רבים בקבוצות ה-NBA הודיעו במחנה המוקדם של הדראפט, שנערך בימים אלה באריזונה, כי יבחרו במינג במקום הראשון בדראפט, לו רק יתאפשר להם.
בהיעדרו של מינג, צפוי הפרשמן מסיטון הול, אדי גריפין (19, 2.06 מ'), להיבחר ראשון בדראפט השנה. יתחרו עימו על הבכורה, שחקני התיכון, אדי קורי (18, 2.11 מ')וטייסון צ'נדלר (18, 2.15 מ').

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום allsport
מינג. עוד שנה בסין
צילום allsport
צילום איי פי
אדי גריפין. מועמד לבחירה ראשונה
צילום איי פי
מומלצים