שתף קטע נבחר

חילופי אש כבדים באזור בית ג'אלה

הפלסטינים ירו אש כבדה מנשק קל ומקלעים לעבר עמדות צה"ל בשכונת גילה ומשרד התיאום והקישור בהר גילה. לא היו נפגעים. קרבות הירי החלו בשעות הערב והלילה, 24 שעות לאחר פעולת צה"ל בבית ג'אלה. תקריות גם ליד הר חומה, חברון והר גריזים. לפחות שני קצינים פלסטינים נהרגו

חילופי אש כבדים התנהלו הלילה (ג') באזור בית ג'אלה. הפלסטינים ירו אש מנשק קל ומקלעים לעבר עמדות צה"ל בשכונת גילה ולעבר משרד התיאום והקישור בהר גילה. חיילי צה"ל השיבו אש כבדה לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.
אמש (ב'), כ-24 שעות לאחר פעולת צה"ל בבית ג'אלה, התחדשו חילופי האש באזור. אש נורתה הלילה לעבר עמדת צה"ל בשכונת גילה בירושלים. לאחד הבתים בשכונה נגרם נזק, אולם לא היו נפגעים. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי בבית ג'אלה.
שוטרים פלסטינים ירו אמש אש לעבר סיור של משמר הגבול דרומית-מזרחית לשכונת הר חומה בירושלים. סיור מג"ב השיב באש. אין נזק ואין נפגעים לצה"ל בקרב הממושך. ייתכן כי שוטר פלסטיני נהרג בקרב.
מקורות פלסטיניים מוסרים כי קצין בביטחון הלאומי הפלסטיני, מוראד אבו רוש, בן 27, נהרג בחילופי אש שהתפתחו בניסיון להדוף כוח צה"ל שניסה לחדור לכפר סמוע בנפת חברון. הפלסטינים מוסרים כי בתקרית נפצעו שלושה חיילים נוספים.
שוטר משמר הגבול נפצע באורח קל מירי, סמוך לעיירה בית סחור ממזרח לבית לחם. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לקבלת טיפול רפואי. כוח צה"ל ומג"ב שהיה במקום השיב אש לעבר מקורות הירי. אש נורתה גם לעבר כוח צה"ל בהר גריזים. לא היו נפגעים והחיילים לא השיבו אש.
בקבוק תבערה הושלך לפני זמן קצר לעבר השוטרים המוצבים סמוך לשער האריות בהר הבית. הבקבוק התנפץ אך לא התלקח. לא נגרם נזק ואין נפגעים.
חילופי אש התנהלו במהלך באזור ההתנחלות נוה דקלים בגוש קטיף. פלסטינים ירו כמה פעמים לעבר כוחות צה"ל סמוך ליישוב והשליכו בקבוק תבערה אל משרד התיאום והקישור במקום. איש לא נפגע וחיילי צה"ל השיבו בירי כבד לעבר מקורות הירי.

תינוקת הרוגה

תינוקת פלסטינית בת ארבעה חודשים נהרגה אתמול אחרי הצהריים (ב'), לאחר שפגז ישראלי נחת על בית במחנה הפליטים חאן יונס. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי הוא מצטער על מותה של התינוקת. "לא היתה בכוונת צה"ל לפגוע בילדה, וצה"ל יעשה כל מאמץ כדי שמקרה כזה לא יחזור שנית", אמר שרון. בערוץ 2 דווח כי ערפאת ייפגש הלילה עם עומרי שרון, כדי להרגיע את הרוחות בעקבות מות התינוקת. לשכת ראש הממשלה מכחישה את הידיעה והדגישה כי אין בכוונת ראש הממשלה אריאל שרון לשגר את עומרי שרון לפגישה עם ערפאת בקרוב.
מקורות פלסטיניים דיווחו כי בהפגזה נפגעו גם אחותה ואמה של הפעוטה. 18 פלסטינים נוספים מחאן יונס ודיר אל בלח, רובם ילדים, נפצעו, מתוכם חמישה באורח קשה.
טנקים של צה"ל ירו את הפגזים לעבר בתים פלסטיניים בחאן יונס בעקבות פצצות המרגמה שנורו מוקדם יותר על גוש קטיף. לדברי גורמים בפיקוד דרום, הפצצות נורו מכיוון הבתים.
ההפגזה הישראלית גרמה לנזק רב למספר בתים, ושני מבנים נהרסו כליל. עוד מדווחים הפלסטינים כי המפקדה של המודיעין הצבאי הפלסטיני בדיר אל בלח נפגעה מהפגזת צה"ל.
יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אומר כי המשך התוקפנות הישראלית נגד הפלסטינים תפוצץ את כל המאמצים הדיפלומטים, שנועדו להרגעת הרוחות ולהמשך המשא ומתן.

ירי לעבר פלסטינים חמושים ליד גני טל

חיילי צה"ל זיהו אמש (ב') שני פלסטינים חמושים המתקרבים להתנחלות גני טל. החיילים ירו לעברם ופגעו באחד הפלסטינים והשני הצליח להימלט. שני הפלסטינים החמושים הגיעו לאזור מכיוון חאן יונס.

פצצות מרגמה נורו על גוש קטיף

פצצות המרגמה נפלו אתמול לפני הצהריים (ב') על ההתנחלות נווה דקלים בגוש קטיף. אחת הפצצות נפלה סמוך לאולפנה ביישוב, ושתיים אחרות נפלו באזור הבתים. נפילת המרגמות גרמה לבהלה רבה, וכמה אנשים נפגעו מהלם. פצצה נוספת נפלה בהתנחלות גדיד הסמוכה לנווה דקלים; איש לא נפגע.
אתמול בבוקר נחתו שתי פצצות מרגמה גם סמוך להתנחלות עצמונה בגוש קטיף. אחת מפצצות המרגמה נחתה סמוך לגדר היישוב. איש לא נפגע.

בהכנת הידיעה השתתפה גם לינוי בר גפן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צה"ל הפגיז (תמונת ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום ערוץ 2
אנשי חמאס יורים פצצות מרגמה (תמונת ארכיון)
צילום ערוץ 2
מומלצים