שתף קטע נבחר

מתחדש העימות בין שרון ליועץ רובינשטיין

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר היום לבג"ץ כי הוא אינו מוכן ששרון יערער לבית המשפט העליון, בכל פעם שהוא יתנגד לשליחות של עומרי שרון לערפאת. בית המשפט מחק את העתירות

מתחדש העימות בין היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לראש הממשלה אריאל שרון. רובינשטיין הודיע היום כי הוא מסתייג מהפשרה שהוצעה לפיה שרון יפנה לבג"ץ, בכל מיקרה שהוא יסרב לאשר לעומרי שרון להיפגש עם ערפאת.
עמדת היועץ המשפטי לממשלה הועברה לבג"ץ לבקשת השופטים, שדנו הבוקר בשתי עתירות נגד שיגורו של עומרי שרון לפגישות עם יאסר ערפאת.
בהודעה שהעביר ראש הממשלה שרון לבג"ץ נאמר כי הוא יפנה מעתה לקבלת אישור היועץ המשפטי לממשלה בטרם ישגר את עומרי שרון לפגישות מדיניות. אך שרון הוסיף כי אם היועץ יסרב לאשר את הפגישה - הוא יעתור שוב לבג"ץ.
השופטים אמרו כי לאור הודעת ראש הממשלה נראה שאין יותר צורך לדון בעתירות, וביקשו מרובינשטיין להעביר את עמדתו בעניין, כדי שיגבשו את פסק הדין.
היועץ המשפטי לממשלה קיבל את עמדת בית המשפט לפיה אין צורך בעת הזו, לאור הודעת שרון, להכריע בעתירות. אבל, הוסיף, הוא מתנגד לכך ששרון יעתור לבג"ץ בכל עת שהוא יתנגד לשליחת עומרי שרון לערפאת. בהודעה שפרסם אחר הצהריים טען רובינשטיין, כי "ברי כי בהינתן תשתית עובדתית הולמת על ידי גורמי הביטחון המקצועיים לנסיבות המיוחדות, תוכרע הסוגיה כפי שראוי לה - ללא כל צורך בהתדיינות נוספת, אשר ספק אם יש לה מקום".
רובינשטיין מבהיר כי הוא אינו מסכים ל"דרך הדיונים לבירור מחלוקות" באמצעות פניות לבג"ץ, ומציין שהדרך שהועלתה אינה כלולה בהלכות של בית המשפט העליון ובנוהל החוקתי. בסופו של דבר החליט בית המשפט למחוק את העתירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
מתנגד לעתירות עתידיות. רובינשטיין
משה שי
צילום דודו פריד
ייסע או לא? עומרי שרון
צילום דודו פריד
מומלצים