שתף קטע נבחר

פתיחת מושב הכנסת: שרון ימסור הודעה מדינית

מושב הקיץ של הכנסת נפתח היום. על סדר היום: חוק ביילין, שנועד לבטל את חוק דרעי. אחרי הצהריים ימסור ראש הממשלה הודעה מדינית.

מושב הקיץ של הכנסת ייפתח אחר הצהריים (יום ב') ובו תיבחן עמידותה הפרלמנטרית של קואליציית ממשלת האחדות. בישיבה אמש של ראשי סיעות הקואליציה עם ראש הממשלה אריאל שרון, דיבר ראש הממשלה ארוכות על חשיבותה של האחדות ונחיצות הפשרה בקואליציה המורכבת מקטבים, אולם חילוקי הדעות בין סיעות הקואליציה נראים עמוקים מאוד. בנוסף, אחר הצהרים ישא שרון נאום מדיני במליאה.

ועדת החוקה תדון בחוק ביילין

בראש המחלוקת עומד חוק ביילין, המבטל את חוק דרעי. החוק, שהגיע היום להצבעה בוועדת החוקה, לקראת קריאה שנייה ושלישית, אמור לעלות להצבעה סופית במליאה השבוע, אבל בש"ס מבקשים דחייה. יו"ר ועדת החוקה אופיר פינס מסרב לדחיה.
יו"ר הקואליציה, זאב בוים, נקרא להתערב והוא מקווה כי יצליח לשכנע את פינס לדחות את ההצבעה, הן בוועדה והן במליאה. הפשרה היחידה לה הסכים פינס הוא קיום דיון היום בוועדת החוקה על החוקיות שבביטול חוק דרעי על ידי חוק ביילין.
חוקים נוספים הנמצאים במחלוקת ואמורים לעלות לדיון בקרוב הם חוק ההסגרה והרפורמה בבתי המשפט. "יש בעיות שאני עוד לא יודע איך נפתור אותן", אומר בוים.
עם תום ההודעה המדינית שיישא היום שרון ב-4 אחרי הצהריים, כנהוג בפתיחת מושב, יידונו שתי הצעות אי אמון שהגישו מרצ וחירות – מרצ על תוקפנות הממשלה וחירות על מדיניות ההבלגה.

ועדת הכנסת תדון בחוק מרדכי

ועדת הכנסת תדון היום גם ב"חוק מרדכי" – חוק שמטרתו לשנות את החוק הנוכחי, לפיו חבר כנסת יודח מהכנסת אם נגזר עליו עונש מאסר בפועל. לפי השינוי, חבר כנסת שהורשע בעבירה שיש עימה קלון, יורחק מהכנסת גם אם לא נגזר עליו עונש מאסר.
יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, מקווה להעלות להצבעה במליאה תיקון נוסף בחוק יסוד הכנסת הנוגע ליצחק מרדכי – תיקון המסמיך את ועדת הכנסת לקבוע את תנאי ההשעיה של חבר כנסת.
ח"כ דליה רבין פילוסוף תצורף היום רשמית למפלגת העבודה לאחר שוועדת הכנסת תאשר את מיזוג סיעתה עם העבודה ומימד. רבין פילוסוף תשתתף לראשונה בישיבת הסיעה של מפלגת העבודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
ראש הממשלה שרון
צילום גלי תיבון
מומלצים