שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדי הקריה למחקר גרעיני הפגינו מול הכור בדימונה
  העובדים בעבר ובהווה דורשים מהביטוח הלאומי להכיר בהם כנכי תאונות עבודה שלקו בסרטן במהלך עבודתם. בכוונת העובדים לעתור לבג"ץ בדרישה להכניס לכור רופא מטעמם

  עשרות עובדי הקריה למחקר גרעיני בעבר ובהווה הפגינו אתמול (ג') בבוקר עם בני משפחותיהם, מול הכור הגרעיני בדימונה. העובדים טוענים כי הביטוח הלאומי מסרב להכיר בהם כנכי תאונות עבודה למרות שלקו בסרטן, לטענתם, במהלך עבודתם.
  בשנים האחרונות, עשרות מעובדי הכור הגישו תביעות אזרחיות נגד המדינה בטענה שהם לקו במחלת סרטן ודרשו לפצותם. הביטוח הלאומי, לדבריהם, דחה במרבית המקרים את בקשתם להכיר בהם כנכי תאונות עבודה עקב מחלתם, בנימוק שאין קשר בין המחלה ובין עבודתם בכור. הביטוח הלאומי הסתמך על סקר שערך משרד הבריאות שבו נטען שאוכלוסיית העובדים בכור שלקתה במחלת הסרטן אינה חריגה בהשוואה למקומות עבודה אחרים בארץ.
  אחד העובדים, אריה שפריר בן 67, אמר: "כרתו לי את הקיבה ואני לא יכול לישון בלילה, אני סובל מכאבים ובקושי מתפקד, אני מקווה שהעיניים שלי עוד יהיו פקוחות".
  להפגנה גם הגיעו אלמנות של עובדי הכור לשעבר, שבעליהם לקו בסרטן בשנים האחרונות ונפטרו. האלמנות טענו שהמדינה מתעלמת מהן ומסרבת לפצות אותן על אובדן בעליהם.
  בקרוב מתכוננים כמה מהעובדים להגיש עתירה לבג"ץ בדרישה להכניס רופא מטעמם לתוך הכור שיבדוק את הקשר בין מחלת הסרטן לבין העבודה במקום.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  הכור הגרעיני בדימונה
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים